Kolay bayan kazak örgü modeli

Kolay bayan kazak örgu modeli nasıl yapılır ?

Bu şirin kahverengi kazağımızın örme zorluğu biraz olsa da çok şık bir kazak olduğu aşikar.Bu kazağımızı örmek için 4 numara tığ ile düz örgü şeklinde örüyoruz. Kullanmamız gereken iplik ise zincir K838 3X100 gr. dır.

Örme Şekline Gelirsek 

Arka Kısım: Leopar tül fırfırın 40 deliği atlama yapmadan şişe alınır. Zincir iplikle birlikte tül fırfırı örerken her ilmek iki defa örülerek ilmek arttırılır. Böylece 80 ilmeğe çıkmış olunur. Sadece Zincri ip kullanarak 39 cm boyunca düz örgü örülür. Örgü boyu 39 cm olduğunda kol evi için örgünün her iki yanından 3+2+1 ilmek kesilir. Örgü boyu 58 cm olduğunda ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

kolay-örgü-tig-isi-kazak-modeli-bayan

Ön Kısım : Kol evi kesimine kadar arka parçada uygulanan işlemler uygulanır. Örgü boyu 46 cm olduğunda yaka oyuntusu için ilmekler ortalanıp ortadaki 16 ilmek 1 defada kesilir. Yaka kısmından 3+2+1+1+1 ilmek kesilir. Örgü boyu 58 cm olduğunda tümü 1 defada kesilerek bitirilir.

Kol Kısmı : 44 ilmekle bailanarak 4 cm 1 ters, 1 düz lastik örgü örülür. Örgü boyu 44 cm oluncaya kadar her 4 cm de bir örgünün ehr iki tarafından 1’er ilmek arttırılır. Örgü boyu 44 cm olduğunda kol evi için 3+2+1+1+1 ilmek kesilir. Şişte 10 ilmek kalıncaya kadar örgünün her iki yanından her sıra 1’er ilmek kesmeye devam edilir. Kalan 10 ilmek 1 defada eksilerek bitirilir.

Yaka Kısmı : Yaka oyuntusundan 106 ilmek toplanarak çıkartılır. 2,5 cm 1+1 lastik örgü örülür. İlmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

Ön Süsleme Kısmı : 9 metre uzunluğundaki tül fırfırın her deliği yün iplik de kullanarak zincir çekerek örülür. Üzerine 1 sıra tırabzan yaparak kazağın önü ve etek ucu süslenir.

Şık ve zarif örgü çanta modelleri için tıklayınız

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git