Kirpiklerin Ok Ok Eyle !

Göz süzmek terimi kirpikler yüzünden çıkmışsa şaşırmamalı.Upuzun gür ve kıvrık kirpiklere atılan bir bakışın süzülmemesi imkansız çünkü. Kirpiklerinize bakmayı ve onları güzelleştirmeyi hafife almayın.

Makyaj yaparken kirpiklerimize rimel sürmeyi asla ihmal etmiyoruz ama sıra bakıma gelince onları nedense saç ve kaşların gölgelerinde bırakıyoruz.Oysa kirpikleri sıkça dökülmeye seyrelip azalmaya başlayanlar bilir, onlar olma dan kendimizi güzel ve tamam hissetmemiz neredeyse imkansız. Her gün yaptığımız sade makyajlara da bile rimeli eksik etmediğimiz için özellikle makyaj çıkartırken yıpranan kirpiklerimize uygulayacağınız basit formüller ve alacağımız minik önlemler onları gürleştirmek ve sağlıklı derin bakışlar elde edebilmek için yeterli olacak.

Yumuşak Davranın ;

Özellikle sık dökülen ve azlan kirpiklerle ilgili yaşanan en sık sorunlar dökülerek azalmaları, boylarının kısalması ve kepeklenmeleri. Dolayısıyla en az saçlarımız kadar hatta belki daha fazla özeni kirpik bakımımı za göstermemiz gerekiyor. Özellikle sık dökülen ve azalan kirpikleriniz varsa haftada üç kerenin altına düşmeden kirpik bakımlarınızı  uygulamalısınız.

kirpik bakim ipuclari

Kirpik Makyajında Püf Noktaları 

– Maskaranın bulaşmasını önlemek için sürerken kirpiklerinizle göz kapağınızın arasına ince bir kart yada kağıt yerleştirin.

-Gündüz alt kirpiklerinize maskara sürmeyin.Ağır bir görüntü olacaktır.Yoğun görünmeleri için koyu kahve bir kalemi kirpik diplerine dokundurun.

-Göz pınarındaki kirpiklere koyu kahverengi dışlarındaki kirpiklere ise siyah maskara uygulayın.Gözleriniz daha uzun görünecektir.

– Ayrık gözleri daha yakın göstermek için göz pınarlarındaki kirpiklere bir kat fazla maskara sürün.Dışta kalam kirpilklere ise hiç sürmemeyi deneyin

-Fırçayı kirpik dibinize yerleştirin ve uçlara doğru çapraz hareketlerle zigzag uygulayarak sürün.

Not:Bu yazının link gösterilmeden paylaşılması, çoğaltılması yasaktır aksi halde yasal işlem başlatılacaktır.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git