Kırmızıya Dikkat !

Her kadının gözdesi kırmızı ruj aslında her kadına yakışmaz. Teni beyaz olanlar, saç rengi siyah olanlar kırmızı rujun hakkını verirler. Fakat onların da kırmızı ruj kullanırken önem vermesi gereken bazı hususlar vardır.

Dudaklarınızın kenarlarına taşarak kötü bir görüntü yaratmaması için kırmızı ruju sürdükten sonra üzerinde hafifçe pudra sürmelisiniz. Bu şekilde rujunuz dudak çizgilerinizi aşmayacak ve bozulmayacaktır. Kırmızı ruj dişlerinizi olduğundan daha beyaz gösterir fakat dişlerinizin rengi sarıya yakınsa bu renk sizde beyaz dişli kadınlarda durduğu gibi durmayacaktır. Rujun dişlerinize bulaşmasını engellemek içinse rujunuzu sürdükten sonra bir peçete yardımıyla fazlalıkları alabilirsiniz.

kirmiziya-dikkat-edin

Pudra sürme işlemini peçete yardımıyla rujun fazlalıklarını aldıktan sonra yapmalısınız. Kırmızı ruj sürmenin sırlarından biri ise fırça yardımıyla ruj sürmektir. Fırça kullanarak gerekli miktarda ruju yeteri kadar sürebilirsiniz. Fırçanızın küçük boy olmasına ve ruju dudaklarınızın ortasından başlayarak kenarlara doğru sürmeye özen gösterin.

Rujunuzun daha kalıcı bir hal almasını istiyorsanız ten rengi bir kalem ile dudaklarınıza dolgu yapabilirsiniz. Fakat bu işlemi dudaklarınıza kırmızı ruju sürmeden önce gerçekleştirmelisiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git