Kendi Takı Standını Kendin Yap

Çok kullanışlı ve şık bir kendin yap projesini daha sizlere sunuyoruz. Günlük kullanacağınız takıların gözünüzün önünde düzenli bir şekilde durmasını istediğiniz bir yere ya da kullanışlı bir aksesuara ihtiyacınız varsa bu tasarım tam size göre. Hem yakılarınız çok iyi bir şekilde gözünüzün önünde depolayabilecek hem de oldukça tarz bir dekoratif eşyaya sahip olacaksınız.

taki-standi-yapimi-2

Sizlere göstereceğimiz ve yapını anlatacağımız el şeklindeki eşya ile takılarınızı düzenli bir şekilde gözünüzün önünde tutabilecek ve şık bir tasarıma sahip olacaksınız. Biraz zahmet etmeniz gerekecek ama kısa sürede son derece kullanışlı bir dekoratif eşyaya kavuşacaksınız. Yüzüklerinizi, kolyelerinizi, bilekliklerinizi, tespihlerinizi, saatlerinizi bu şık takı standına takarak karışıklığın önüne geçecek ve takılarınızı aramak için kaybettiğiniz zamanı geri kazanacaksınız.

  • Takı standı için ihtiyaç duyacağımız malzemeler şunlar;
  • Sağlam kaliteli plastik eldiven
  • Yeter miktarda alçı
  • İnce tahta parçası
  • Çivi, raptiye ya da ahşap zımbası gibi bir tutturma aparatı

taki-standi-yapimi-3

Öncelikle eldiveni tutturacağımız tahta parçasını ayarlayalım. Eldivenin ağzının genişliğinde parçayı tahtadan keselim. Bunun için resimde gördüğünüz gibi geniş bir bardak tercih edebilirsiniz. Geniş bardakların ağzı standart eldiven ağzı kadar geniş olur. Bu işlem için hazırda eldiveni tutturabileceğiniz bir yeriniz varsa onu da kullanabilirsiniz.

taki-standi-yapimi-4 taki-standi-yapimi-5

Daha sonra eldiveni hazırladığınız yerde tutturun ve iyice gerdirin. Önceden hazırlamış olduğunuz alçıyı eldivenin içine boşaltın. Alçı eldivenin parmak kısımları dahil her yerini doldurmalıdır. Daha sonra alçıyı kurumaya bırakın. Kuruyan alçıyı eldivenden kurtarın. İşte takı standı yapımı bu kadar basit. Şimdi bu alçıdan yapılmış eli çeşitli renklerde ya da desenlerde boyayarak daha şık ve dekoratif bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Alçı üzerinde etkili sprey boyalar tek renk boyamalar için harika olacaktır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git