Kedi gözü makyajı yapmak

Günlük bir makyaj nasıl sıklaştırılır. Bu makyaj bir bayanların günün her saatinde kullanabileceği bir makyajdır.Sabahları  eyeliner olarak; gecede bir far ile birleştirebilirsiniz bu güzel makyaj şeklini.Bu makyaj aslında çok kolay olup yapılmasına gelince, Bayanlar biraz sorun yaşıyorlar .Şimdi bu makyajı nasıl yapabileceğinize dair ipuclarını vereceğim.

kedi-gozu-makyaji-2

Eyeliner   Seçimi

Eyeliner’ın seçerken dikkat etmemiz gerekir çünkü birden fazla çeşidi bulunmaktadır.Krem gibi olan ve bir fırcayla sürebileceğiniz eyeliner, kendi fırçası olan sıvı yani liquid eyeliner ve ince uçlu kalem eyeliner.Eğer bu makyajı ilk kez yapacak iseniz kalem eyeline  seçimi sizin için daha doğru olabilir. Fakat en güzel sonucu kremsi olan eyeliner verir söylemeden geçemeyeceğim. Golden Rose’un Perfect Lashes Eyelinerını tercih edilebilir. ince fırcası sayesinde kusursuzca kirpik uclarına kadar inebiliyorsunuz.

Unutmamanız gereken tek şey eyelineri olabildiğince kirpiklere yakın sürmek gerekir. Kirpiklerle eyeliner arasında açık bir çizgi kalması kötü görünecektir ve gözlere istediğin etkiyi vermeyecektir. Eyelinerı sürmeden önce kirpiklerini kıvırmamaya ve maskara sürmemeye dikkat etmelisiniz.Kirpiklerin uçlarına kadar ulaşabilmeniz için bu gerçekten çok önemlidir.

Bu makyajı yapmaya ve eyeleniri çekmek için ortayı seçmeli ve ortadan başlamalısınız.  Önce gözünün ortasından sonuna, sonra ortadan başa doğru çekerek devam ediniz. İlk katı ince çekmeye dikkat et ama düzgün bir çizgi olması çok önemli değildir. İlk sürüşündeki amaç kirpik diplerini olabildiğince doldurmak. Arada hiç bir boşluk kalmadığına emin olduktan sonra çizgiyi düzeltmeye çalışın.

kedi-gozu-makyaji-nasil-yapilir

Çizgi hakkında detay 

Dış köşelerin gitmesi gereken doğru açıyı bulmak için; düz bir şekilde aynaya bak ve alt kirpik çizginden yukarı doğru devam eden açıyı bulup, oraya ince bir çizgi çizerek işaret koy. Doğru açıyı bulduktan sonra, göz kapağına çektiğin çizgiyle, köşeye koyduğun işaretin arasını doldurmaya başla. Çizginin ucuna son şekli vermek için, göz kapağını gererek hafifçe düzeltmeler yap. Gözünün iç kısmını da unutma! Gözünü açık tutarak eyeliner göz pınarının başladığı noktaya kadar indir.

Gelelim son detaylara

Gözünüzü açtığınızda çizginin belirgin olması gerekmete.Bunun için kalın bir çizgi çekebilirsiniz korkmayın. Aksi taktirde istediğiniz etkiyi sağlayamayabilirsiniz. Bu ince detayları gözleriniz açıkken yapmanızı tavsiye ediyoruz. Gözünüzün birini yapar iken diğerini diğer gözünüzle mutlaka kontrol edin. Bu işlem bittikten sonra kirpiklerini kıvırarak maskaranı dilediğince sür  Kedi gözü makyajını daha da etkili göstermek için rimeli kirpik diplerinde ve dış taraftaki kirpiklerinde yoğun olarak kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git