Keçeden Numara Yapımı

Çeşit süslemelerinizde başka kendin yap projelerinizde ya da numaralama işlemlerinizde kullanabileceğiniz keçeden numara yapımı projesini sizlere sunuyoruz. Oluşturacağınız keçeden numaralarla çocuklarınızın rakamları eğlenceli bir şekilde öğrenmesini de sağlayabilirsiniz. Gerçekten yapımı çok basit isterseniz kolaylıkla 0 dan 10a ya da 0 dan 100e kadar keçe numaralar yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken biraz keçe kumaşı bulmak ve bu kullanışlı numaraları yapmak için biraz zamanınızı ayırmak. Ayrıca renkli olarak yapacağınız keçe numaraları giysilerinizde ya da ev içi dekorasyonunuzda çok güzel süs eşyası olarak da kullanabilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız malzemeler ise çok kolaylıkla ulaşabileceğiniz keçe kumaşlardan ve dikiş malzemelerinden ibaret. Sizlere bir önerimde yüzde yüz yün keçe kumaşlardan kullanmanız. Polyester keçe kumaşlara göre hem daha sağlıklı hem daha güzeller.

keceden-numara2

Keçe numara yapımı için ihtiyaç duyacağınız malzemeler;

  • Numaraları üzerine yazabileceğiniz renkte keçe kumaşı
  • İnternetten rahatlıkla bulabileceğiniz rakam modelleri
  • Rakamları çizmede kullanacağınız keçe üzerinde etkili renkli kalemler

Öncelikle keçe kumaşımızdan yapmak istediğimiz numara sayısı kadar parça keselim. Birbirleri ile eşit ölçüde olmasına dikkat edin. Ben 5 X 2,5 cm ölçülerinde parçalar kestim. Daha sonra internetten çıktısını aldığımız numara kalıpları sayesinde, renkli kalemleri kullanarak numaraları, keçe kumaşın üzerine yazalım. İşte bu kadar basit bir işlem sonucu keçeden numara yapımı işlemini öğrenmiş olduk.

keceden-numara1

Şimdi bu numaralarla çocuğunuza eğlenceli bir şekilde rakamları öğretebilir ya da çeşitli süslemelerinizde bu numaraları kullanabilirsiniz. Daha birçok yaratıcı proje sitemizin ilgili kategorilerinde sizleri bekliyor. Çok güzel örgü modelleri ve keçe işlerini sitemiz vasıtası ile tanıyabilir ve uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git