Keçeden Kolye Yapımı

Keçe kendin yap projelerinin en çok kullanılan elemanlarından biridir. Kolay şekil alabilen yapısı ve şık görünümü sayesinde giysilerde, oyuncaklarda ya da çok farklı süslemelerde, dekoratif eşyalarda keçe kullanılıyor. Keçenin kullanım alanlarından biri de takı eşyası olarak. Bu yazının konusu da keçe kullanarak oldukça şık bir keçe kolye yapma hakkında olacak.

keceden-kolye-yapimi-01

İhtiyaç duyacağımız şeyler resimde görebileceğiniz 2 farklı renkte keçe, 6 adet altın rengi boncuk, altın rengi kolye zinciri, makas.

keceden-kolye-yapimi-02

Keçeden kolye yapımı sizin de göreceğiniz gibi çok basit. Önce resimlerden de takip edeceğiniz şekilde keçe parçalarımızı birbirleri ile aynı boyutta yuvarlak parçalara ayırıyoruz. Daha sonra bu parçalardan üçünü şekilde göreceğiniz şekilde kıvırıyor ve boncuğu tam ortalarına gelecek şekilde dikiyoruz. Diğer üçlemelerimizi de bu şekilde ortasında boncuk olacak şekilde tamamlayalım. Bej renkte olan keçemizi modelimizdeki gibi başta, sonda ve ortada kullanalım.

keceden-kolye-yapimi-03

Keçe parçalarımız hazırladıktan sonra keçe parçası ile aynı renkte olmasına dikkat edeceğimiz iplikle bu parçaları zincirin deliklerini kullanarak dikelim. Böylece kolyeyle keçe parçalarını birbirlerine sabitlemiş olacağız. Dikme işlemini yaparken dikkat edelim. Keçeyi kolyeye tam ortalayarak dikin. Keçe parçalarımız kolyenin iki ucuna da eşit mesafede olmalıdır.

keceden-kolye-yapimi-04

Dikme işlemi bittiği anda keçeden kolye yapımı işlemi de bitmiş demektir. Farklı renkler kullanarak bu modeli daha da zenginleştirebilirsiniz. Yapımı çok kolay olan keçe kolyeden bol bol yaparak arkadaşlarınıza, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz ya da onları sitemize yönlendirerek bu harika kolyenin yapımını kendileri öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Hem böylece sitemize göz gezdirerek daha bir çok projeyi görecek ve farklı modellerden yararlanarak çok güzel kendin yap projeleri ortaya koyabilecektir. Siz de kategorilerimize göz atarak farklı modelleri deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git