Keçeden Harf Yapımı

Keçe ve biraz elyaf kullanarak çok şık harfler yapabiliriz. Özellikle ev dekorasyonun da kullanabileceğiniz çok şık harfler oluşturabilirsiniz. Dilediğiniz renklerde modeller oluşturarak evinizi renklendirebilir ve keçe kumaşın sağladığı güzel kendin yap projeleri ortaya çıkarma imkânından faydalanabilirsiniz. Keçe kumaşı kolay şekil alan yapısı son zamanlarda çok popüler bir kumaş türü oldu. Özellikle kendin yap projelerinde çokça kullanılıyor. Biz de bugün bu projelerden son derece güzel ve kolay olanlardan birini sizlere tanıtmaya karar verdik, Keçeden harf yapımı.

kece-harf1

  • İhtiyaç duyacağımız malzemeler;
  • Çeşitli renklerde keçe parçaları
  • Kalın beyaz dikiş ipi
  • Elyaf
  • Dikiş iğnesi
  • İnce, beyaz şerit kumaş

kece-harf2

kece-harf3

Öncelikle kâğıt ya da ser bir karton kullanarak yuvarlak bir kalıp çıkaralım. Daha sonra bu kalıbı kullanarak farklı renklerdeki keçe kumaşlardan yuvarlak keçe parçaları keselim. Her renkten ikişer tane kesmeyi unutmayalım. Bu keçe parçalarımız şimdilik bir kenarda dursun.

kece-harf4

kece-harf5

İnternetten rahatlıkla bulabileceğimiz harf modellerinin çıktısını alalım ve bu harf modellerini kullanarak beyaz keçe parçasında harflerimizi keselim. Niye beyaz derseniz, renkli keçe parçaları üzerinde harflerin en belirgin ve görünür olacağı renk beyaz olacaktır. Ayrıca dikiş ipini de bu beyaz kumaşa uygun olarak beyaz kullanalım.

kece-harf6

Şimdi oluşturduğumuz beyaz keçe harfleri renkli keçe yuvarlak parçalarının üzerine ince dikiş ipi kullanarak dikelim. Daha sonra keçe yuvarlak parçaları birbirleri ile aynı renk olan diğer parçalara kalın dikiş ipi kullanarak dikelim. Az bir yer kala elyafı güzelce yuvarlak keçe parçaların içine dolduralım ve dikiş işlemini tamamlayalım. En son olarak harflerimizi istediğimiz yere asmamızı sağlayacak ince beyaz şeritlerimizi de keçe parçalarına dikerek işlemi sonlandıralım.

kece-harf7

Paylaşacağımız resimlerden takip ederek de kolaylıkla keçeden harf yapımı işini kavrayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git