Keçeden Elmas Şekilli Kolye Yapımı

Keçe kullanarak çok şık kolyeler yapılabileceğini biliyor muydunuz? Birçok projemizde kullandığımız keçeyi, keçeden kolye yapımı işinde de kullanabiliriz. Bu son derece kolay modeli kullanarak, çocuklarımıza ve yakınlarımıza çok şık rengârenk kolyeler yapabilir ve onların mutlu olmasını sağlayabiliriz. Zaten bu gibi kendin yap projeleri en fazla birilerine hediye edildiği zaman mutluluk getiriyor. Keçeden elmas şekilli kolye yapımı oldukça kolaydır.

keceden-elmas-sekilli-kolye-yapimi-01

İhtiyaç duyulan malzemeler çok basit. Dilediğiniz renkte keçe kumaşı, makas, ip, cetvel, modeli çizmek için bir parça kâğıt, kolyemiz için zincir.

İlk ihtiyaç duyacağımız şey elmas modeli olacak. İnternetten hazır bir model çıktısı alabileceğiniz gibi resimlerden bakarak, siz de kolaylıkla çizebilirsiniz.

keceden-elmas-sekilli-kolye-yapimi-02

 

keceden-elmas-sekilli-kolye-yapimi-03

 

Daha sonra bu modeli kullanarak elmas şeklinde keçe parçamızı keselim. Daha sonra keçe rengimize uyumlu bir renk iple elmasımızın hatlarını keçe üzerine dikelim. Keçe kumaş üzerine kolye zincirini geçirmek için birbirleri ile simetrik 2 adet delik açalım. Daha sonra bu halkalardan kolyemizin zincirini geçirerek birleştirelim. İşte bu kadar basit, gördüğünüz gibi çok az bir zaman ve malzeme ile oldukça şık bir kolye hazırladık. Daha çok kolye hazırlayarak farklı renkte kolyeleri birleştirebilirsiniz. Bu kolye tasarımını özellikle çocuklar çok sevecektir. Size de bu tasarımı uygulayarak çocukları sevindirmek düşer.

keceden-elmas-sekilli-kolye-yapimi-04

Keçeden kolye yapımı modelimiz bu şekildeydi. Keçe kullanarak çok farklı modellerde kolyeler yapabiliriz. Bu seferlik sizlere elmas şekilli keçeden kolyeyi tanıttık. Daha onlarca farklı modelde bulunmaktadır. Sonraki yazılarımızda farklı kolye modellerini de tanıtmaya çalışacağız. Keçe öyle kullanışlı ve güzel bir kumaş ki kendin yap projeleri için birçok fırsat sunuyor. Sitemizden keçe kullanarak yapabileceğiniz birçok eşya görebilirsiniz. Sitemizin ilgili kategorisine göz atın ve hoşlanacağınız modeli yapmaya başlayın. Kolay gelsin.

 

Etiketler:

Keçeden Elmas Şekilli Kolye Yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. dfsxf dedi ki:

    BLAA BLAA… İğrenç olmuş .
    Kadınların elmas takıntısı işte…………………………

    1. dfsxf dedi ki:

      bencede…?

Sayfa başına git