Keçeden El Çantası Yapımı

Keçe kullanarak çok şık bir çanta yapmaya hazır mısınız? Son zamanların kendin yap projeleri ile moda olmuş kumaşı keçe bizlere yeni kendin yap projeleri için ilham vermeye devam ediyor. Bu projemiz keçeden çanta yapımı hakkında olacak.

Uygun alet ve malzemeleri kullanarak çok şık bir omuz çantası elde edeceğiz. İhtiyacımız olacaklar;

keceden-omuz-cantasi-yapimi-01

Kalın keçe kumaş. Dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Cetvel, küçük demir kopçalar, bu kopçaları çantaya takabileceğimiz pense, çanta askısı, makas, çantamızı süsleyeceğimiz bir parça ip, mıknatıslı açma kapama aparatı.

keceden-omuz-cantasi-yapimi-02

Öncelikle keçemizden resimde gördüğümüz gibi parçalar ayıralım. Büyük parçaların ölçüsü 48 cm X 20 cm, ortanca parçaların ölçüsü 12 cm X 6 cm ve en küçük iki parçanın ölçüsü 6 cm X 2 cm olacak.

keceden-omuz-cantasi-yapimi-03

keceden-omuz-cantasi-yapimi-04

Daha sonra büyük parça keçenin üzerine tebeşir kullanarak ızgara şekilli çizin. Bu ızgara şeklin kesişim noktalarınız delin ve pense yardımı ile bu noktalara demir halkaları takın. Daha sonra bu halkalardan iplerimizi resimde gördüğünüz şekilde geçirin.

keceden-omuz-cantasi-yapimi-05

 

keceden-omuz-cantasi-yapimi-06

İki parça keçeyi birleştirmeden önce mıknatıslı açma kapama aparatını da keçeye dikin. Şimdi ortanca keçe parçalarını iki büyük keçeyi birleştirmek için kullanacağız. Bu parçalar çantanın kenarını oluşturacak. 6 X 2 cm kestiğimiz en küçük keçe parçayı resimde görülen şekilde katlayarak çantamızın kulpunu oluşturalım ve iki kenar parçanın üzerine dikelim.

keceden-omuz-cantasi-yapimi-08

keceden-omuz-cantasi-yapimi-09

keceden-omuz-cantasi-yapimi-10

Dikim işlemlerini tamamladıktan sonra sıra çantanın zincirini takabiliriz. Böylece işlem tamamlanmış olur.

keceden-omuz-cantasi-yapimi-11

Çok kolay bir şekilde keçeden çanta yapımı işte böyle olacak. Bu şık çantayı yakınlarınıza armağan edebilirsiniz. Ya da kendiniz kullanarak şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Resimlerdeki model kül rengi ama siz dilediğinizi rengi kullanarak çantanızı kişiselleştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git