Kartondan Kalp Adam Yapımı

Kartondan çocuklar ile birlikte eğlenceli bazı etkinlikler yapmak mümkündür. Bununla birlikte kartondan kalp adam yapmak eğlenceli bir etkinlik olarak ifade edilebilmektedir. Çocuklarla birlikte okulda olabileceği gibi ebeveynlerin yardımı ile evlerde de eğlenceli çalışmalar yapılabilir. Küçük kalpten adamları bir anı olarak saklamak mümkündür.

Kartondan kalp adam yapımı için kırmızı ve beyaz renkte karton yapıştırıcı, simli teller ve renkli kalemler ile kolay ve her yerden bulunabilecek malzemeleri temin etmek mümkündür. Bununla birlikte kartondan kalp adam yapımı oldukça eğlenceli bir aktivite olmakla birlikte çocukların el becerilerini geliştirmesi açısından da büyük önem teşkil etmektedir.

kartondan-kalp-adami-yapilisi

Kartondan kalp adam yapabilmek için öncelikli olarak kırmızı renkteki kartonların kalp şeklinde çizim yapılarak daha sonra kesilmesi gerekmektedir. Beyaz kartonun ise gövde oluşturacak şekilde dikdörtgen şeklinde kesilmesi gerekmektedir. Kalbi kafa olarak dikdörtgeni ise gövde olarak kullanarak birbirlerine yapıştırılması gerekmektedir.

Simli telleri ise el ve ayak olarak kullanmanız gerekmektedir. simli telleri gövdeye yapıştırmanız gerekmektedir. Bununla birlikte gövdeyi minik süs düğmeleri ile süslemek mümkün olduğu gibi kalp kafa kısmına renkli kalemler ile birlikte göz ve ağız çizerek minik kalp adamımızı tamamlayabilirsiniz. Eğlenceli bir çalışma olarak kabul edilmektedir.

Çocukların el becerilerini ve hayal dünyalarını geliştirecek bir çalışma olarak okullarda yapılabilir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git