Kartondan Basit Kar Tanesi Yapımı

Ev süslemesinde kullanabileceğiniz çok güzel karton kar taneleri yapmak ister misiniz?  Kullanacağınız renkli ince karton ile çok şık, dekoratif, evinizin çeşitli odalarında, perdelerinizin üzerinde kullanabileceğiniz büyük kar taneleri yapabilirsiniz. Kısa bir çaba ile oluşturabileceğiniz farklı boyut ve renkteki kar taneleri görünümündeki süslemeler ile yuvanızın kendine has bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

kar-tanesi-yapimi-1 kar-tanesi-yapimi-2

Kartondan kar tanesi yapımı için ihtiyaç duyacağınız malzemeler çok kolay. Renkli ince bir karton, makas ve kalem yeterli olacaktır. Sizlere tavsiyem çeşit çeşit renkte kartonlar kullanarak renkli ve güzel bir görünüm elde etmeniz yönünde. Bir birleri ile uyumlu değişik renkte kartonları kullanarak oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız karton renklerinin evinizin renkleri ve diğer dekoratif eşyalarınızın renkleri ile de uyumlu olmasına dikkat edin. Eviniz bir birleri ile karışmış bir renk ormanı yerine düzenli ve uyumlu bir çiçek bahçesini andırmalı. Bunun içinde doğru renk kullanımı önemli.

kar-tanesi-yapimi-3 kar-tanesi-yapimi-4 kar-tanesi-yapimi-5

Ayrıca kar tanelerini değişik boyutlarda yaparak çok daha ilginç ve güzel görünümler sağlayabilirsiniz. Özellikle küçük çocuklarınız yapacağınız bu rengârenk kar tanelerine bayılacaklardır. Onların odalarını dekore etmede bu güzel kar tanelerini kullanabilirsiniz. Hatta çocuklarınıza da kar tanesi yapımı öğreterek onların el becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayabilirsiniz.

kar-tanesi-yapimi-6 kar-tanesi-yapimi-7

Kartondan kar tanesi yapımı için paylaşacağımız resimleri sırasıyla takip edin. Gayet açıklayıcı bir şekilde resimler vasıtası ile anlatılan kartondan kar tanesi yapımını resimleri takip ederek kolayca halledebilirsiniz. Öncesinde şunu da belirteyim. İşe başlayacağınız karton kare olmalı. Dikdörtgen ya da başka bir şekil değil, kare olmasına dikkat edin.

kar-tanesi-yapimi-8

Bunun gibi daha birçok basit dekoratif süsleme modelini sitemiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Basit malzeme ve az bir çaba ile evinizi farklılaştırın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git