Karıyarık Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, yine sizlerle çok hoş bir model yapmaya ne dersiniz? Örgüye ilk başlayanlar bile rahatlıkla yapabileceği örnektir. Hem yapımı kolay, hemde oldukça şık ve zevkle örebileceğiniz görünümüyle harika bir model. Haydi hanımlar, boş vakitlerimizi doldurma zamanı.

Malzemeler

ip

tığ

Yapılışı

ilk olarak ilmeklerimizi karnıyarık örgü modelimiz için 6 ilmek katları ve artı 4 ilmek olarak hesaplayarak yapıyoruz. Şimdi sizlere 20 ilmek olarak örneğimizi ayrıntılı göstereceğim. İlk önce 4 ters, 2 düz olarak sıra sonuna kadar yapıyoruz. Arka sırasında örnekler geldiği gibi örüyoruz. Yani düze düz, terse ters olarak örülüyor. Örneği koyabilmek için ilk önce alt lastiğini bu şekilde yapıyoruz. Sizler lastik olarak istediğiniz şekilde örebilirsiniz.

Şimdi örneğimizi koymaya başlayalım. 4 ters örüp, 2 düzümüz var birini ör, diğerinin alt kısmından diğer şişe geçir düz ör. Yani toplamda 3 düz yapmış oluyoruz.

karnıyarık örgü 1 resmi     karnıyarık örgü 2 resmi

Arka sıramız da 4 düz, 3 ters olarak örüyoruz. Önlü arkalı 6 sıra şeklinde örülmesi yeterli oluyor.

karnıyarık örgü 3 resmi   karnıyarık örgü 4 resmi

Şimdi ön kısmında yine 4 tersimizi örüyoruz. 3 tane düzümüz vardı ya onun bir tanesini düz örüp, ortasındakini ilmegini ilk çıktığı yere kadar kaçırıyoruz. Sonra diğer düzü örüp örneğimiz ortaya çıkıyor.

karnıyarık örgü 5 resmi        karnıyarık örgü 6 resmi

Daha sonra kaydırmasını yapalım. Yine 4 düz, 2 ters şeklinde arka sıramızı yapıyoruz. Şimdi karnıyarıklarımızı kaydırmak için ilk başını 1 düz, 2 ters sonra yine 4 ters, 2 düz şeklinde örüyoruz. Artırmayı yaptıktan sonra yine 6 sıramızı örüyoruz. Daha sonra karnıyarık örneklerimizi tekrardan örmeye başlıyoruz.

karnıyarık örgü 7 resmi    karnıyarık örgü 8 resmi

Bu muhteşem örneğimizi eminim sizlerde beğenip harika modeller yapıp kullanacaksınız.

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git