Kahve Çekirdeğinden Tablo Yapımı

Çocuklar ile birlikte eğlenceli bir etkinlik yapmak isteyen ebeveynler ya da öğretmenler için her evde bulunan bazı malzemeleri değerlendirmek oldukça önemlidir. Bununla birlikte evde bulunan henüz çekilmemiş kahve çekirdekleri değerlendirilebilir.

Kahve çekirdeklerinden çocuklar ile birlikte bir tablo yapılabilir ve bununla birlikte ilginç bir çalışma yapılması mümkündür. Bunun için tek ihtiyacınız olan küçük bir pet şişe sulu boya, yapıştırıcı, karton ve dosya kağıdı olarak ifade edilmektedir. Bununla birlikte eğlenceli bir etkinlik için kolları sıvayabilir ve gereken tüm çalışmalara çocuklar ile birlikte başlayabilirsiniz.

Kahve çekirdeğinden tablo yapımı için öncelikli olarak dosya kağıdına pet şişenin arka kısmı ile birlikte istediğiniz renk sulu boya ile boyayıp daha sonra beyaz kağıt üzerine bastırarak baskı yapmanız gerekmektedir. Pet şişenin çıkıntılı arka kısmı sayesinde çiçek desenleri oluşturabilirsiniz. Çiçek desenlerine uygun olarak kahve çekirdeklerinden kahverengi dallar oluşturabilirsiniz.

Bu kahve çekirdeklerini bir dal şeklinde ince uzun bir şekilde beyaz dosya kağıdının üzerine yapıştırıcı ile istediğiniz yönlere uzatarak çiçek desenleri arasında bir köprü oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte kahve çekirdeklerinden yapmış olduğunuz kahve çekirdeklerinin kenarlarına kartondan çizmiş ve sonucunda kesmiş olduğunuz yaprakları yapıştırarak tabloyu tam olarak süsleyebilirsiniz. Bununla birlikte tablonuzu farklı ve eğlenceli bir şekilde tamamlarken çocukların motor gelişimlerine de katkı sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git