Kafes Örgü Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar şimdi sizlerle paylaşacağım bu model çok basit bir örnektir. Özellikle yazlık bluzlarda ve hırkalarda harika duruyor. Atkı, şal ve bere örgülerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örümü geniş tutulduğu için yumuşacık ve sıcak tutacak bir örgü modelimizdir. Şimdi örneğimize başlayalım.

Malzemeler

İp

Şiş 5 numara

Yapılışı

Öncelikle şişimize öreceğiniz kişiye göre ilmek sayısını atalım. Daha sonra ilk ilmeğimizi düzden bir tane örelim. Diğer ilmeğimizi ipimizi öne alarak yine düzden örelim. İpimizi öne aldığımız için artırma işlemini yaptık.

kafes örgü modei 1 resmi  kafes örgü modei 2 resmi

Artırdığımız ipi ördüğümüz ilmeğin üzerinden geçirerek örelim. Bu şekilde her seferinde ön kısmında aynı işlemi devam edelim.

kafes örgü modei 3 resmi

Örneğimiz oldukça basit ve her örgünüze uygulayabileceğiniz harika bir modeldir. Dolgun ve gösterişli olmasını istediğinizde kalın şişlerle örmeniz gerekir. Arka kısmından hiçbir özellik olmadan hepsini ters örerek devam edelim.

kafes örgü modei 4 resmi

Her örgünüzde kullanabileceğiniz bu modelimizin boyutunu, genişliğini ayarlayarak devam edelim. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle kolay gelsin…

kafes örgü modei 5 resmi

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git