İlişkide Kıskançlığı Yenmek !

Duymuş olduğumuz bu his hayatın içinde olan ne kötü ne iyi olan bir duygudur.Bazı irili ufaklı kıskançlıklar ilişkinizi ateşleyebilir.Fakat doz artmaya ve aşırıya gittikçe zor bir hal alır.İki taraf içinde çekilmez bir hal alır.Kıskanılan kişi sürekli zor bir duruma düştüğünü söyler ve öyledir. Ama burada unutulmaması gereken şey ; “Kıskanan tarafın daha zor bir durumda olduğudur !”

İlişkide kıskanan tarafta bazı özellikler ön plana çıkar işte bunlar;

Terleme, hızlı soluk alıp verme, vücudun titremesi, acı kaygı hali suçluluk piskolojisi üzüntü, keder, paronoya, kin ve özgüven eksikliği baş göstermeye başlar. Kıskançlık duygusunu bastırmak çok zordur.Sabırlı olunması gerekir ve zamana ihtiyaç vardır. Azimli davranarak kıskançlık duygusunun ve size yansıttıklarının size ve ilişkinize derin yaralar oluşturacağını unutmayın.

iliskide-kiskanclik

“Kıskançlık duygusunun sizi tutuklu haline getirmesini önlemek için yapmanız gerekenler” ;İlişkinize güvenin, İnternette forumlarda, kıskanç olduğunu söyleyen kadınların, %99 ‘unun söylediği şey “bugüne kadar bir şeyini yakalamadım”.O zaman neymiş;eşimize güvenmek zorundayız. Evet zorundayız çünkü zaten aldatmak isteyen biri bunu mutlaka bir fırsat bulur yapar. Eşinize koşulsuz şartsız güvenin.Sizin güvenmemeniz,hiçbir şeyin önlemi olamaz gerçekte.Değerli olduğunuzu unutmamalısınız  !

Etrafınızdaki insanlar sizden daha başarılı ya da güzel kadınları tehdit unsuru olarak görmeyin: Etrafınızda elbette sizden daha güzel ya da başarılı kadınlar olabilir. Ama unutmayın bir çok kadın kendinden hiç de güzel olmayan bir kadın için terkedildi. Erkeklerin kadınlarda aradığı şeyin her zaman bunlar olmadığını unutmayın. Cilveli olun , aşkınızı yaşatmak için çaba harcayın; çoluk çocuğa-işe güce dalıp eşinizi ihmal etmeyin. Sizden beklemediği sürprizler yaparak onu şaşırtın.Eğer geçerli bir mazeretiniz yoksa kıskandığınızı belli etmeden, tepki vermeden önce, iyice düşünerek kendinizi haksız çıkarmaya çalışın: Emin olun bunu yaparsanız, bir çok kıskançlığınızın ne kadar yersiz olduğunu göreceksiniz. Her şeye tepki vermeyin:

Bırakın televizyondaki, gazetedeki güzel kadınlara baksın, yanında olan sizsiniz. Ayrıca güzel kadınlara hepimiz bakmıyor muyuz ? Bunlara tepki vermemek için başta çok zorlansanız da, zamanla umrunuz da olmamaya başladığını görüp şaşıracaksınız. Eşinizi uyandırmayın: çevresinde ona bakan kadınları, işyerinde ona asılan kadınları, kim bilir kaç kere eşiniz farkında olmadığı halde farkettirdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Yani diğer bir değişle “eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin” :).

Kendinize giyiminize bakımınıza özen gösterin Sürekli bakımlı olmaya özen gösterin, kendinizde değişiklikler yapın, hobiler edinin, başarılı bir şeyler yapmaya çalışın bu özgüveninizi yükseltecek daha az kıskanmanızı sağlayacaktır.Hayatınızı eşinize odaklamayın:

Eşinizin bekçiliğini yapmayın, akşamları komşunuza-ailenize gidin. Eşiniz için sorun değilse kız arkadaşlarınızla sinemaya gidin. Ama tüm bunları yaparken; sürekli eşinizin ne yaptığını düşünüp, ikide bir arayıp, yaşadığınız anı kendinize de eşinize de zehir etmeyin.Eşinizden yardım isteyin: “Seni bunalttığımın, haksızlık ettiğimin farkındayım ama bana yardımcı olur musun?” şeklinde bir yaklaşım eşinizin size daha anlayışlı olmasını sağlayacaktır.

Gece telefonu çalarsa ya da mesaj gelirse size göstermesini isteyin mesela ve “Bakıp bir şey olmadığını gördükçe senden artık bu konuda şüphelenmeyeceğim ve böyle bir şey istemeyeceğim” deyin mesela. Böylece hem siz direk suçlamayacaksınız ve birden kavgaya dönüşmeyecek hem de eşiniz bunların bir gün biteceğini bilerek daha sabırlı olacaktır. Eşiniz bir gün sizi aldatırsa en çok onun kaybedeceğini unutmayın: Emin olun, aldatılırsanız sizden bir şey eksilmez. Etrafınıza rezil olan siz olmazsınız, alçalan siz olmazsınız, eksik ve yetersiz olan taraf siz olmazsınız ve bunu yapan biri için de üzülmenize değmez.Şunu unutmayın! Bunu yapmak isteyen birine siz ne yaparsanız yapın engel olamazsınız ! Mahkemelerde bile suç ispatlanana kadar herkez masumdur Lütfen hanımlar kanıtlarınız olmadan eşlerinize hapis hayatı yaşatmayın.

“İlişkilerinizde mutlu sağlıklı sevgi ve aşk kokulu günler diliyorum.”

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git