İğne Oyası Tespih Ucu Modelleri

Bugün sizlere çok farklı bir konu işleyeceğim. Paylaşmak istediğin süsleme sanatı evlere şenlik bir güzellik kazandıracaktır. “İğne oyası modelleri nedir? “dersek sanırım aranızda bilmeyen yoktur. Eski bir Türk geleneksel sanatıdır. Evinizde bulunan birçok eşyaya uygulayabiliyoruz; havlu, yatak takımları, başörtülere, pike, kırlent, abajur ve birçok şeye daha. Peki aklınıza hiç iğne oyası tespih ucu modelleri gelmiş miydi? Gelin bize bugün farklı bir galeride gezinti yaptıralım. Neler yapabileceğinizi, nasıl uygulayabileceğinizi göreceksiniz. Yaratıcılığın sınırı yok değil mi hanımlar, evinizde bulunan tespihleri nasıl harika bir görsel sanata dönüştürebileceğinizi burada göreceksiniz. Uygulaması için de sizlere güzel fikirler verecektir. İğne oyası tespih ucu örnekleri arasında renkli iplerden yapmanız çok mümkün. Tespih rengine göre kombine yapabileceğiniz modeller olacaktır. Tespihin ağırlığı, taş gibi konularda nasıl bir model oluşturabileceğinize dair fikir verecektir.

İğne oyası için kullanılan ip çeşitti önemlidir. Bunun için genelde ipek adı verilen doku tipi kullanılır. Aynı zamanda pamuk ve naylon iplikle kullanılır. Tablo gibi görünümlere sahip olan, şaheser  iğne oyası örnekleri için tespih ucu modelleri sizce de harika olmaz mı!

İğne oyası tespih ucu modelleri arasında birbirinden güzel ve farklı örnekler mevcuttur. Hangi tarz size uygun ise aralarından en beğendiklerini uygulamak için hemen harekete geçebilirsiniz. Oya iğnelerin genellikle çiçek desenli olanları, bitki desenli olanları oldukça sık tercih edilen modeller arasında yer alıyor. İki renk, tek renk seçenekleri de size fikir vermesi için bu bölümde paylaşıyor olacağım. Simli, parlak ya da sade iplerde ayrıca tespihler için bir seçenek oluşturuyor. Arzu ederseniz ince yün kullanarak ta iğne oyası tespih ucu modelleri gelişebileceğinizi bu bölümdeki galeri de göreceksiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git