İğne Oyası Gala Çiçeği Nasıl Yapılır ?

Merhabalar hanımlar iğne oyasıyla gala çiçeği yapımını nasıl yapılır öncelikle yazımızı okuyarak daha sonra resimler yardımıyla yapalım. İpimizi parmak üzerinden dolayarak halka yapıyoruz ve 2 zürafa oluşturuyoruz. Sol ve sağdan arttırarak 7 sıra ilerliyoruz.Bu arada 7. Sıramızın bitmiş halini görüyorsunuz. Daha sonra arttırma işlemini bitiriyoruz ve eksilterek tek sıra kalana kadar eksiltmeye devam ediyosunuz.

Evet yaprağın bitmiş hali buradadır. Şimdi yaprağın alt kısmını yavaş bir şekilde çekerek büzüyoruz.Sonra iğnemize başka bir ip geçiriyoruz ve uçları birbirine yapıştırıp zürafa ya gidiyoruz 4 sıra. Sonra tek sıra olarak yaprağın kenarına minik minik dağcıklar yapacağız. Bu aşama iğne oyası gala çiçeği yapımında zor şamalardan biridir.Burada birleştirme işlemini daha net bir şekilde görebilirsiniz.Kenarlarını bu şekilde döndürüyoruz.

Bir zürafa yapıp ipimizi geriye düğümlüyoruz sonra üstten ipimizi asaya düğümlüyoruz ve az önce bahsettiğim gibi küçük bir dağ oluşmuş oluyor.

igne-oyasi-gala-cicegi-resimli-anlatim

 

İğne Oyası Gala Çiçeği Nasıl Yapılır ?

 

İğne Oyası Gala Çiçeği Yapılışı Soldan başlayıp sağdan bitiriyoruz bu sayede gala çiçeğinin yaprağını tamamlamış oluyoruz. Toplam 10 tane küçük dağcık oluyor.Şimdi orta borumuza başlıyoruz. Parmak üzerinden 4 zürafa yapıyoruz. İğne oyası gala çiçeği yapımı tam gaz devam ediyor.İpimizi büzerek bir sıra döndükten sonra önce ki boru işlemlerimizde ki gibi parmak uçlarımızla yuvarlayarak boru seklini vererek borumuzu yapıyoruz.

Daha sonra 6 sıra çıkıyoruz ve 6. sıraya geldiğimizde 1 sıra arttırıyoruz böylece zürafa sayımız 5 oluyor ve şimdi 4 sıra daha bu şekilde devam ediyoruz borumuzu yapmaya. Daha sonra zürafalarımızı iğnemize geçirip tamamını bir arada topluyoruz ve borumuzun üst kısmını kapatıyoruz buraya düğüm atıyoruz. Son olarak ipimizi kesiyor ve yakıyoruz.

 

Hoşçakalın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git