Göz Makyajının İncelikleri

Doğru makyajın sizin daha güzel göstereceği konusunda haklısınız fakat makyajla ilgili bütün ayrıntıları araştırıp öğrenmeli ve yüz tipinize uygun makyajı yapmalısınız. Bu arada da tabii ki gözler kalbin aynası olduğu için gözlerinize ayrı önem göstermelisiniz.

Göz makyajında kaşlar, kirpikler ve gözler ön plana çıkarılmalıdır. Bunun için de kaş tipiniz, göz şekliniz ve rengi çok önemlidir. Çünkü ona göre göz kalemi ve far seçimi yapacaksınız. Karşıt renklerin gözlerinizin rengini ortaya çıkaracağını unutmayın.  Renk konusunda unutmamanız gereken bir diğer husus ise koyu renklerin gözlerinizin derinliğini ortaya çıkardığı ve çukurlaştırdığıdır. Açık renkler ise göz kapaklarınızı öne çıkarır. Her zaman için gözkapaklarınıza ve kaşlarınıza doğru açık renkli farkları ve kirpik çizgilerinizde ve göz çevresinde koyu renkli kalemi tercih ederseniz sonuç daha etkili olacaktır.

Göz biçiminizi ufak hileler ile daha güzel bir hale sokmak da elinizdeki far ve kalemin gücüne bağlı. Çukur gözler, sarkık gözkapakları, çıkık gözkapakları ve küçük gözler için uygulayabileceğiniz ufak hileleri öğrenin. Gözlerinize renkli far kullanmadan önce mat ve doğal renkli farlar kullanırsanız üzerine süreceğiniz çeşitli renkler daha kalıcı olacaktır.

Maskara kullanımında ise öncelik vermeniz gereken şey, maskarayı önce alt kirpiklerinize sürmek olsun. Kirpiklerinizin diplerinde maskaranın topak topak olmasını engellemek için de yumuşak bir siyah göz kalemi ile kirpik diplerinizi renklendirebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git