Gökkuşağı Örgü Battaniye Modeli

Soğuk bir kış akşamı içinizi ısıtacak bir battaniye modelini paylaşacağım sizlerle, renkleri olsun modeli olsun gerçekten çok hoş bir battaniye , modelimiz gökkuşağı olarak geçiyor. Resimlerle olsun ufak bilgilendirmelerle örgü battaniye modelimizi sizlere anlatmaya çalışacağım.

Battaniyemizi ufak kareleri ördükten sonra birleştirerek elde ediyoruz. Aşağıya doğru fotoğraflarımızı takip ettiğinizde daha iyi anlayacaksınız.Gerçekten bu gökkuşağı battaniyesini yapmak oldukça heyecan verici olsa gerek çünkü çok güzel.Her bir karesi ayrı renklerde ve sıcak zahmetlice örülen bu kareler birleştiğinde battaniyemiz harika gözükecek.

Bu yatakta ve bu battaniyede kendinizi prenses gibi hissedebilirsiniz.Aşağıdaki resimde oluşturacağımız karelerimizi görebilirsiniz.

 

orgu-gokkusagi-battaniye-modeli

orgu-battaniye-gokkusagi-parcali

parcali-battaniye-modeli

kare-parcali-battaniye-modeli

Özet olarak Tığ İşi Örgü Gökkuşağı Battaniye Modelimizi ;

Örgümüzü bitirdiğimizde battaniyemizin boyutları : 40×54 inç olacaktır. Oluşturacağımız karelerimizin boyutları ise 9x12cm kareler halinde olmalıdır.Bu battaniye Koigu Premium Merinosu (KPM),% 100 Merino Yün 52 skeins iplik içermektedir.Yeterince renkli ip kullanmalısınız ve en az 108 kareden oluşmalıdır.

Kaynak

Papatya İşlemeli Bebek Battaniyesi

Değişik Bebek Battaniyesi Yapımı Anlatımlı

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git