Gökkuşağı Desenli Örgü Çorap Yapımı

Çocuklarınız ya da kendiniz için gökkuşağı desenlere sahip çok şık örgü çoraplar yapmaya ne dersiniz? Şimdi yapmaya başlayacağınız rengârenk gökkuşağı desenlerindeki çorapları, kışa yetiştirerek, tüm aileniz için mükemmel çoraplar örebilirsiniz.

Çok fazla renk kullanmanız gerekeceği için biraz zahmetli olsa da sonunda ortaya o kadar şirin bir şey çıkıyor ki bu zahmete değer diyorsunuz. Eğer örgü işlerinde iyiyseniz, örgü örmeyi seviyorsanız bu modeli de çok seveceksiniz.

Bu çorapları değişik boyutlarda örerek ailenizin tüm bireylerinin ayaklarına uymalarını sağlayabilirsiniz. Minicik bebek örgü modelleri halinde çoraplar örebilirsiniz ya da kendiniz için yetişkin örgü çorap örebilirsiniz. Şundan eminiz ki bu örgü çorap modeline herkes bayılacak ve sizden modeli almak için uğraşacaklar. Onlara kendiniz yardımcı olabileceğiniz gibi sitemize de yönlendirebilirsiniz.

gokkusagi-orgu-corap-yapimi-3

Gelelim ihtiyaç duyacağımız malzemelere;

  • Gökkuşağı renklerinde iplik,
  • Dikiş için uygun iğne, şiş
  • Ve makas

Ne kadar çok farklı renk kullanırsanız o kadar güzel bir çoraba sahip olursunuz diye düşünüyorum. Renkleri birbirleri ile uyumlu olacak şekilde kullanmaya çalışın. Desen bir karmaşa halinde değil de gökkuşağının müthiş güzelliğindeki gibi, birbirleri ile uyumlu bir ahenk içinde olsun.

gokkusagi-desenli-orgu-corap-yapimi-1

Gökkuşağı Desenli Örgü Çorap yapımında entrelak yani sepet örgü tekniğini kullanacağız. Paylaşacağımız resimleri sırasıyla takip ederek örgü modelleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sadece resimleri takip edin ve sıraya sadık kalın. Sonucunda çok güzel ve sizi soğuk kış günlerinde sıcak tutacak bir örgü çorap üretmiş olacaksınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git