Gelin Şal Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere gelinlerin çeyizinde olmazsa olmazı şal modelini göstereceğim. Çok şık ve gelinliğin üzerinde bile gayet şık ve rahat şekilde kullanabileceğiniz muhteşem bir model olacaktır. Genç kızlar yoksa sizin çeyiziniz de şalınız hala yok mu ? O zaman haydi hep beraber sandıkları doldurmaya başlayalım. Gelinliğin üstünde daha kuğu görünmeye hazır mısınız?

Malzemeler

simli ip

2 numara tığ

Yapılışı

Modelimize 8 tane zincir çekerek başlıyoruz. Bir kere tığa dolayıp zincirin başladığı noktaya batıp, uzunca çekip 2 de çıkartıyoruz. 5 defa aynı noktaya batıp aynı şekilde yapıyoruz. Sonra 2 zincir çekip yine aynı noktaya 5 defa daha yapıyoruz. Dolgularımızı hep 5 tane ve aralarında 2 zincir olacak şekilde yapıyoruz.

gelin şalı modeli 1 resmi    gelin şalı modeli 2 resmi

gelin şalı modeli resmi

Üst tarafa çıkabilmek için ipimizi uzatıp tığa doluyoruz. Aynı noktaya 4 defa batıp birkerede çıkarıp fıstık yapmayı sağlıyoruz.

gelin şalı modeli 4 resmi    gelin şalı modeli 5 resmi

Daha sonra 8 zincir çekip, 2 zincir çektiğimiz yere ortasına sık iğne yaparak sabitliyoruz. Sonra 8 zincir daha çekip en son tırabzanın tepesine batıp yine 4 defa batıp fıstık yapıyoruz.

gelin şalı modeli 6 resmi

5 zincir çekip bir kere dolayıp, fıstığın içine batıp yine 5 defa batarak 2 de çıkartıyoruz. ortasına 2 zincir çekip yine 5 defa içini dolduruyoruz ve tam ortasına sık iğne yaparak sabitliyoruz. Daha sonra zincir çekmeden diğer fıstığa batarak yine aynı işlemi yapıyoruz. 5 kere doldurup 2 zincir çekip 5 defa daha doldurup çıkartıyoruz. Sonra ipi uzun çekip bir kere dolayıp yine 4 tane doldurarak fıstık yapıyoruz. Daha sonra yine 8 tane zincir çekip ortasına batıp orta kısma fıstık yapıyoruz. Aynı işlemleri tekrarlıyoruz.

 

gelin şalı modeli 7 resmi     gelin şalı modeli 8 resmi

Örneğimize bu şekilde devam ediyoruz. Kendinize göre büyüklüğünü ayarlayıp muhteşem gelin şalı yapabilirsiniz. Güzel Günlerde Kullanın…

gelin şalı modeli 9 resmi

 

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git