Gazoz Kapaklarından Kardan Adam

Yeni yılın gelmesi ve kış aylarının kendisini göstermesi ile birlikte okullarda çocuklar ile birlikte yaratıcı etkinlikler yapmak mümkündür. Bununla birlikte elimizde bulunan ve asla işe yaramayacağını düşündüğümüz bazı malzemelerden farklı bir el işi çalışması oluşturmak mümkündür.

Gazoz kapaklarını değerlendirmek kimsenin aklına gelmeyebilir ancak aksine gazoz kapaklarından kardan adam yapmak mümkündür. Bunun için akrilik boya, gazoz kapakları, yapıştırıcı, yün ip, kurdele, silikon tabancası gibi malzemeleri hazır bir şekilde bulundurmak çok önemlidir. Bununla birlikte gazoz kapaklarından kardan adam yaparak yeni yıla kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Gazoz kapaklarını beyaz akrilik boya ile tamamen beyaz renge boyamanız gerekmektedir. Bunu akrilik boyası bulunmayanlar beyaz oje yardımı ile de yapabilir. Gazoz kapakları boyandıktan sonra ince uçlu kalıcı bir kalem yardımı ile göz ve ağız çizilerek surat tamamlanmalıdır. 3 adet gazoz kapağını üst üste getirerek arkasını kurdele yardımı ile bir araya getirmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte ilk gazoz kapağına yüz çizdikten sonra diğer kalan gazoz kapaklarına düğme teması çizmeniz gerekmektedir. Kurdele ile gazoz kapaklarının arkasına yapıştırarak bütünlüğü korumanız gerekmektedir. Son olarak ilk gazoz kapağından sonra yün ipi bağlayarak düğme ile süslediğiniz takdirde oldukça eğlenceli bir kardan adam süsü oluşturmanız oldukça basit bir işlem olarak ifade edilebilir. Gazoz kapaklarından çocuklar ile eğlenceli çalışmalar yapmak mümkündür.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git