Fimodan Makaronlu Kaşıklar

Fimo hamuru ile istediğiniz şekilleri verebileceğiniz aksesuarlar yapabilmek mümkündür. Bu şekilde evde kullandığınız tüm eşyaları daha eğlenceli ve daha hareketli bir hale getirerek kullanım ömürlerini uzatabilirsiniz. Bununla birlikte eşyalarınızı zevkinize göre yeniden  düzenleyebilirsiniz. Fimo hamurunu tüm kırtasiyelerde çok uygun fiyatlara bulmak mümkündür. Bu sayede kullanmaktan sıkıldığınız tüm ev eşyalarınızı yeni bir görüntü ile farklı bir şekilde kullanım imkanı sağlayabilirsiniz.

Fimo hamuru ile kaşık çatal ve bıçaklarınızı yenileyebilir ve sevimli bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte öncelikli olarak hepimizin severek tükettiği makaron görüntülerini vermemiz gerekmektedir. Bunun için öncelikli olarak istediğimiz renklerde hamur almanız ya da farklı renklerdeki hamurları karıştırarak yeni renkler elde etmek gerekmektedir. Bu sayede istediğinize ve zevkinize göre süslemeler yapabilirsiniz.

Fimo hamurlarını keserek ya da elinizle kopartarak makaron şekilleri vermeniz için sandviç görüntüsü için iki kapak olarak tasarlamanız ve elinizde gerekli şekillendirmeleri yapmanız gerekmektedir. Daha sonra bir kürdan iğne ya da pergel yardımı ile bu kenarları aşındırarak gerçek bir makaron görüntüsü oluşturmanız gerekmektedir. Bununla birlikte içerisinin kreması oldukça önemlidir. İçine daha açık ve kendisini gösterecek olan tonlarda bir krema görüntüsü için şekillendirme yapmanız gerekmektedir. Sonucunda hamurları birleştirerek makaron görüntüsünü elde edebilirsiniz. Tüm bunların dışında kaşıklarınızın arka kısmına yerleştirerek fırınlamanız ve sabitlemeniz gerekmektedir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git