Evde Yapabileceğiniz Öksürük Şurubu

Kış aylarından annelerin en büyük sorunu çocukların ve kucük bebeklerin üşüterek enfeksiyon kapmaları boğazlarının şişmesi yada balgam sorunu baş gösteriyor.Ve çocuklar şiddetli  öksürüğe maruz kalıyor.Ve doğal olarak bu öksürü nasıl kesilebileceği konusunda araştırmalara giriliyor.Evinizde en doğal öksürük ilacını yapmanın birkaç tane yolu var. Çocuklarımızda öksürük şurupları malesef çok işe yaradığı söylenemez.

Bu ilaçların biraz sakinleştirerek yatıştırma etkileri mevcuttur.Çocuklarımız rahatlar ve birazcık olsun nefes alırlar.Tabi doktorların tavsiyelerini herzaman dinlemeliyiz.

Evde Doğal Öksürük Şurubu Nasıl Hazırlanır ?
Daha öncede bahsettiğimiz gibi evde doğal öksürük şurubu yapmanın birden fazla seçeneği var. Doğal balgam sökücü doğal boğaz ağrısı giderici altında tek bir ilaç tarifi söyleyeceğim. Bu tarifin gerçek manası rus reçetesi olarak geçer bizler evimizde limonlu balla zencefil çayı yaparak içeriz ve öksürük ve balgama gerçekten çok iyi gelir.Bahsedeceğim tarifte buna yakın doğal bir şurup.

Bir kavanoza ihtiyacımız var iyice yıkadıktan sonra liomonu dilimleyerek kavanozumuz dolacak şekilde doldurun.Üzerine bir ceviz büyüklüğünde zencefilin yarısından çoğunu rendeleyerek kalanını içine atınız. Sıra geldi kavanozunuz dolana kadar üzerine bal ekleyin.Kavanozun ağzını kapatarak sürekli olarak buzdolabında tutunuz.Evet ne kadar süre ile tutmalıyız der gibisiniz. Bu karışımın etkili olabilmesi için  1 ay kadar dolapta kalması gerekiyor ama isterseniz  birkaç gün sonrada kullanabilirsiniz.

 

Kullanmaya karar verdiğiniz zaman bir çay bardağı sıcak suyunuza bir kaşık balından alarak karıştırın ve sıcakcık için. Hem öksürüğünüze iyi gelecek hem balgam söktürecek ve sizi rahatlatacaktır. Geçmiş olsun.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git