Evde Hazırlanan Peeling

Cildinizin bakımını evde kendi bakım kürlerinizi hazırlayarak doğal yollardan yapabilirsiniz. Kendi peelinginizi evde kendiniz hazırlayıp cildinizin ölü derilerden arındırabilirsiniz.

Peeling cildinizin ölü derilerinden arınmasını ve yenilenmesini sağlar. Peeling ile cildinizin üst derisi soyulur ve deriniz yenilenir. Hücreleriniz yenilenir ve kan dolaşımınız hız kazanır. Peeling sonrası cildiniz daha fazla oksijen alır. Böylelikle cilt sorunlarınızdan da kurtulmuş olursunuz. Her bakımlı kadının peeling yaparak cildinizi tazelemesi gerekir. 3 çeşit peeling vardır.

Bunlar; yüzeysel peeling, orta derinlikte peeling ve derin peeling şeklindedir. Peeling derinliği peelingin etkisini de arttırır. Fakat bazı riskler taşıdığından dolayı orta ve derin peeling türlerinin sadece uzmanlar tarafından yapılması öneriliyor. Siz kendiniz evde yüzeysel peeling uygulamak için doğal peeling maskeleri hazırlayabilirsiniz. Örneğin; 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı süt, çay kaşığı ile toz şeker ve tuz ve hafif sıktığınız limon suyunu bir kaseye doldurun.

Bu karışımın içindeki tuz ve toz şeker, siyah noktalarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Cildinizin nemi için zeytinyağı ve süt görev yapacak; limon ise cildinizin fazla yağını alacaktır. Evde uygulayabileceğiniz son derece basit bu tarifle cildiniz kendine gelecektir. Salatalık peelingi de her evde bulunan malzemelerle yapılan kolay bir tariftir.

Evinize en yakın aktardan sadece bir miktar hamamelis almanız gerekecektir. 1 yumurta akı, aktardan aldığınız hamamelisten 1 çay kaşığı ve biraz sıkımlık limon suyunu bir kasede karıştırın. Kabukları soyulmuş bir salatayı blendırdan geçirin ve kaseye ekleyin. Bu karışımı tüm yüzünüze uygulayıp 15 dakika bekletin ve iyice durulayın. Bu gibi yapımı basit peelingler ile cildinize ışıltı verin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git