Evde Doğal Dudak Parlatıcısı Yapın

Bayanların dudaklarının görüntüsü her zaman için çok önemlidir. Bununla birlikte bayanların dudaklarının her zaman bakımlı ve seksi görünmesi oldukça önemlidir. Dudak parlatıcısı kullanmak bayanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Bayanların makyaj çantalarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Dudak parlatıcıları hem seksi bir görüntü oluşturmakla birlikte hem de dudakların soğuk havalarda çatlaması engellenerek nemlenebilir. Evde doğal yollar ile nemlendirici yapılabilir.

Evde doğal yöntemler ile dudak nemlendiricisi yapılabilir. Ayrıca istediğiniz renklerde nemlendirici yapmak mümkündür. 8 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 2 yemek kaşığı rendesi bal mumu, çilek esansı, toz göz farı ve karıştırmak ve dondurmak için bir küçük kap bulundurulması gerekmektedir.

dudak-parlaticisi-yapimi

Tüm bu malzemeler ile uzun süre boyunca kullanacağınız dudak nemlendiricisi hazırlayabilirsiniz.bir cezve içerisinde hindistan cevizi yağı ve bal mumunu ekleyerek eriyene kadar karıştırmanız gerekmektedir. Yaklaşık 20 dakika boyunca karıştırıp eritmeniz ve katı bir kıvam almasını sağlamanız gerekmektedir.

dudak-parlatcisi-nasil-yapilir

Evde doğal dudak nemlendiricisi yapımı için daha sonra çilek esansını damlatarak biraz daha kaynattıktan sonra son olarak istediğiniz renk toz göz farını da ekleyerek karışımı tamamlayabilirsiniz. Ardından biraz soğuması için küçük bir kapta beklettikten sonra buzdolabına kaldırarak donmasını beklemeniz gerekmektedir.

Ardından eliniz ile kolaylıkla uygulayabilir ve dudaklarınızın bakımını yaparken güzel görünmesini de sağlayabilirsiniz. Evde doğal yollar ile güzelleşmek mümkündür.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git