Evde Çikolatalı Dudak Nemlendiricisi Yapımı

Yaz kış dudak bakımı çok önemlidir. Özellikle kış aylarında soğuk havaların kendisini göstermesi ile birlikte hassas olan dudaklarda meydana gelen gerilmeler ve çatlamalar dudakların kısa süre içerisinde soyularak zarar  görmesine sebep olmaktadır.

Bu durumda nemlendiriciler hayat kurtarıcı özellikte olup dudakların daha pürüzsüz acısız ve yumuşak olmalarını sağlamaktadır. Ancak kimyasal olmayan dudak nemlendiricileri daha etkili olacaktır.Evde çikolatalı dudak nemlendiricisi yapımı mümkün olduğu için bakımınızı evde büyük bir kolaylıkla yapabilirsiniz.

cikolatali-dudak-nemlendiricisi

Evde çikolatalı dudak balmı için öncelikli olarak zeytinyağı, balmumu rendesi, kakao, 1 kaşık bal, 5 damla portakal esansı ve hindistan cevizi yağı bulundurulması gerekmektedir. Bununla birlikte tüm malzemelerin eksiksiz bir şekilde bulundurulması kaliteli ve kullanışlı bir dudak nemlendiricisi için çok gereklidir.

Dudak nemlendiricisi için zeytinyağı, balmumu, hindistan cevizi yağı ve balı bir cezve içerisinde hem eriyip hem de birbirleri ile karışana kadar karıştırılması gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra daha sonra portakal esansının eklenerek çok kaynatılmadan çıkarılması gerekmektedir.

evde-cikolatali-dudak-nemlendiricisi-yapilisi

Kaynatmış olduğunuz tüm malzemeleri cam bir kaba boşaltarak soğuduktan sonra donması için buzdolabına kaldırılması gerekmektedir. Daha sonra donduktan sonra sürekli olarak kullanabileceğiniz harika bir çikolatalı dudak balmı elde edebilir ve dudaklarınızı soğuklardan etkilenmeden koruyabilirsiniz. Dudakları kimyasal bulunmadan sağlıklı ve doğal bir şekilde koruyabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git