Evadan Kitap Ayracı Yapımı

Eva son zamanlarda en çok kullanılan süs malzemeleri arasında gelmektedir. Bununla birlikte süs malzemelerini kendimiz farklı amaçlarla kullanarak eğlenceli malzemeler elde edebiliriz. Bu durumda hem el becerilerimizi hem de hayal dünyamızı kullanarak kendimiz ve sevdiklerimiz için bir şeyler yapabilme fırsatı bulabiliriz

Kitap okumayı çok seven ve en değerli alışkanlıkları haline getiren pek çok kişinin en değer verdiği aksesuarlar ise kitap ayraçları olarak ifade edilmektedir. Bu durumda evadan yapacağımız kitap ayraçları ile sevdiklerimize onları ne kadar çok sevdiğimizi kanıtlayabilir ve bununla birlikte onlar için bir şeyler yapabilme fırsatını elde edebiliriz. Ayrıca çocuklara okuma alışkanlığını kazandırabilmek ve kitaplar ile ilişkilerini kuvvetlendirmek amacıyla onları teşvik ettiğimiz zaman evadan kitap ayracı yaparak onların dikkatlerini de çekmek mümkündür.

Evadan kitap ayracı yapabilmek için öncelikli olarak kuaförlerin kullandığı ağda spatulalarını keçe ya da eva ile istediğimiz renklerde kaplamamız gerekmektedir. Kaplama bittikten sonra keçe malzemesi ile yine istediğimiz renklerde çiçekler yaparak spatulanın üst kısmına yerleştirmemiz gerekmektedir. Eva kağıdından yapacağınız yaprakları çiçeğin kenarlarına yapıştırıp spatulanın üzerini abartı olmayacak şekilde süslediğiniz takdirde harika bir kitap ayracı oluşturabilirsiniz. Bu sayede kitap okumanın çok daha büyük bir zevk haline geldiğini görebilir ve bununla birlikte sevdiklerinize maliyeti oldukça az el emeği ve oldukça anlamlı bir hediye vermiş olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git