Etamin Seccade Modelleri

Eskiden her evde her çeyizde  mutlaka etamin seccade örneklerine rastlamak mümkündü.Son yıllarda bu örnekler az tercih edilirken özellikle bir iki yıldır çok tercih edilen işlemeler arasında. Artık çeyizlerde hak ettiği yerini tekrar alıyor.Beş vakit namaz düşünüldüğünde bir evde çok ihtiyaç duyulmaktadır seccadelere.Her evde çeşit çeşit seccadenin bulunması gerekir onun içindir ki anneler kız çocuklarının çeyizlerine farklı işlemeli birçok seccade örnekleri  hazırlatmaktadır.

Bende bu yazımda birbirinden güzel işlemeleri olan etamin seccade motiflerine yer vermek istedim.Etamin seccade örnekler ve dantel seccade örnekleri bulunmaktadır ve bunların modası hiç bir zaman geçmemektedir. Özellikle birine hediye olarak el emeği göz nurunuz etamin işlemeli seccade işlediğinizde manevi değeri oldukça büyük bir hediye vermiş olacaksınız.

 

Etamin İşlemeli Seccadeler

 

Bohçalarda da özellikle damat bohçası, kayın valide kayın peder bohçaları hazırlanırken etamin seccade çeşitlerinden özellikle konulmaktadır.Damat için hazırlanan bohça için Kuran kabını ve havlusunu da işleyip çok güzel bir hediye verebilirsiniz. Evlerimizde ise misafir seccadesi olarak yerini muhafaza etmektedir.

Farklı bir seccade örneğim olsun diyorsanız etamin seccade yapılışı çok da zor değil işlemesi net bir fotoğraftan işleme örneğini çıkarabilirsiniz.Dantel seccade örneklerini de seçebilirsiniz dantel seccadeler de danteli ördükten sonra altına saten renkli bir kumaşla süslediğinizde onun da görünümü çok şık olmakta.

 

Etamin Seccade Modelleri Galerisi;

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git