Eski Bavullarda Dekoratif Eşya Fikirleri

Eski eşyaları kullanarak fazla masraf yapmadan çok şık ve orijinal dekoratif eşyalar yapabilirsiniz. Eski, artık kullanmadığınız, modası geçmiş eşyalarınız eviniz için çok güzel dekoratif eşya ve aksesuarlara dönüşebilir. Çok güzel ve kendine özgü dekoratif eşyalara dönüştürebileceğiniz eşyalardan biri de eski bavullarınızdır.


eski-bavullardan-dekoratif-esya-fikirleri-3 eski-bavullardan-dekoratif-esya-fikirleri-4

Artık kullanmadığınız, bir köşede unutulmuş bavullarınızı az bir çaba ile görenin gözlerini alamayacağı harika dekoratif eşyalara dönüştürebilirsiniz. Eskiden kalma, sizin ya da büyükleriniz artık kullanmadığı eski bavulları, üzerlerinde yapacağınız birkaç küçük değişiklikle göz alıcı tasarımlara dönüştürmek sizin elinizde. İşte size birkaç basit tasarım fikri;

Eski bavullarınızın, eskimiş, yıpranmış yüzeylerine güzel şık desenli kumaşlar dikerek onları elbise saklama dolaplarına dönüştürebilirsiniz. Hatta sizinle paylaşacağımız resimlerdeki gibi üzerini diktiğiniz eski bavullarınızı üst üste koyarak çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece elbise dolabı ihtiyacınızı halletmiş olursunuz.

eski-bavullardan-dekoratif-esya-fikirleri-6 eski-bavullardan-dekoratif-esya-fikirleri-7

Yine eski bavullarınız evde beslediğiniz kedi, köpek gibi evcil hayvanlar için rahat ve dekoratif yuvalara dönüştürebilirsiniz. Hayvanlarınızın oyuncaklarını da bavula yerleştirerek hem kullanışlı bir hayvan barınağı hem de dekoratif bir eşya elde etmiş olursunuz.

eski-bavullardan-dekoratif-esya-fikirleri-2

Eğer eski ahşap bavullarınız varsa sakın atmayın. Eski Türk filmlerinde de gördüğümüz ahşap bavullar çok iyi bir dekoratif eşya malzemesidir. Birçok şekilde kullanabilirsiniz. Eski bavullarınızı büyüklüklerine göre birçok şekilde kullanma imkânı bulabilirsiniz. İçine eşyalarınızı koyabileceğiniz saklama alanları olarak ya da sehpalarının üzerinde şık dekoratif eşya olarak eski ahşap bavulları kullanmanız mümkün.

eski-bavullardan-dekoratif-esya-fikirleri-9 eski-bavullardan-dekoratif-esya-fikirleri-8

Eski bavullarınızın içerisine monte edeceğiniz bir iki raf onları çok güzel ve şık bir raf dolaba dönüştürecektir. Resimlerden inceleyerek ne kadar şık olduklarını görebilirsiniz.

Ayrıca daha birçok eski bavullardan dekorasyon fikrini resimler aracılığıyla edinebilirsiniz. Eski bavullarınız atmayın. Onları küçük dokunuşlarla mükemmel eşyalara dönüştürebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git