En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

Örgü hayatımızın her alanında geçmişten bu yana var olmuştur. Günümüzde de halan daha varlığını devam ettirmekte ve gün geçtikçe de el emeği, el örgüsü ürünler değer kazanmaktadır. Hazır olarak alınabilecek pek çok ürün günümüzde el örgüsü ile yapılmaya başlamıştır. El örgüsünün şıklığı ve dokusu ile ev dekorunda, giyimde sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Son zamanlarda bayanların yeni hobilerinden biri de el örgüsü sepet modelleridir. Hazır sepetler yerine el örgüsü olanları tercih ederek evinizin dekoruna renk katabilirsiniz. İster banyoda havluluk olarak isterseniz mutfakta soğan, patates kabı olarak dilerseniz de yatak odasında makyaj malzemelerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Öreceğiniz sepetin boyutunu, ipi rengini ve desenini kullanacağınız alanın renkleri ve ambiyansı ile uyumlu olarak kullanırsanız uyum ve şıklığı da yakalamış olursunuz.

En yeni örgü sepet modelleri arasında yer alan penye ipten, simli ipten ve tüylü ipten yapılan sepetler yer almaktadır. Bu tür farklı ip türlerini kullanarak oldukça şık ve kullanışlı sepetler elde edebilirsiniz.

El emeği sepet modelleri yapılırken pek çok renk kullanılmaktadır ancak en çok pudra, bebe mavisi, beyaz, krem ve mor tonları ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Yani bu sezonun renkleri soft renkler sepet yapımında da tercih edilmektedir. Yapacağınız el örgüsü sepetleri tek renk iplik kullanarak yapabileceğiniz gibi aynı zamanda birden fazla rengi bir arada kullanarak da şık ve farklı sepetler elde edebilirsiniz. İster düz ve sade olarak kullanabilir, isterseniz de çeşitli materyaller ile süsleme yapabilirsiniz. Süslemek için tığ işi örgü ile fiyonk yapabilir ve ön tarafına ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ise pul, boncuk veya inci ile de süsleme yapabilirsiniz. Son zamanlarda sepet süslemelerinde kullanılan bir diğer materyal ise yapay ama gerçekçi görünümlü çiçekler olmaktadır. Sizlerde el işi sepet modelleri ve örneklerini süslemek için bu yapay gülleri tercih edebilirsiniz. Güllerin rengini belirlerken ördüğünüz ipin tonlara uygun renkte seçerseniz daha uyumlu olacaktır. En güzel sepet modelleri için sitemizde yer alan görselleri inceleyebilir, karar verebilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git