En Yeni Bebek Şapkası Örnekleri

En Yeni Bebek Şapkası Örnekleri

Sonbahar aylarına girdiğimiz şu günlerde bebeğinizi sıcacık tutacak örgü şapkalar yapmak istemez misiniz? Renk renk ipliklerin kullanıldığı sevimli mi sevimli, şirin mi şirin bebek şapkası örnekleri, modellerini gördüğünüzde sizlerde bayılacak hemen denemek için can atacaksınız. Bebek kıyafetleri, parçaları küçük ürünler olduğu için örmesi daha keyifli ve kolaydır. Örgüyü az çok bilen her bayan örgü bebek şapkalarını rahatlıkla yapabilir.

Anneler ve anne adayları bebekleri için birbirinden şık ve farklı bebek şapkalarını örerek bebeklerini soğuk kış günlerinde koruyabilirler. Eski, sıradan bebek şapkası modellerinin yanı sıra her geçtiğimiz sezon yeni örnekler ve modeller ortaya çıkmaktadır. Eski ve yeninin birleşmesi ile ortaya oldukça şık ve özgün modeller, parçalar çıkmaktadır.

El örgüsü bebek şapkaları oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Daha çok eksi modeller şiş örgüsü ile yapılmaktadır. Yeni çıkan modellerin birçoğu ise tığ işi örgü ile yapılmaktadır. Siz hangi örgü alanında daha başarılı iseniz onu tercih ederek örebilirsiniz. Erkek bebeği olan anne adayları için pek çok model ve örnek bulunduğu gibi aynı zamanda kız bebeği olan anne adayları, anneler için oldukça fazla çeşitlilik bulunmaktadır.

Örgü erkek bebek şapkaları yapılırken tığ işi örgü kullanıldığı gibi şiş örgüsü de kullanılmaktadır. Tek renk ipliğin kullanıldığı düz, sade modellerin yanı sıra birden fazla rengin kullanıldığı desenli ve ağır modeller de bulunmaktadır. Erkek bebek şapkalarında daha çok hayvan figürlü modeller ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda süslemek için ponpon ve püskül kullanılmaktadır.

Örgü kız bebek şapkaları yapılırken ise hem şiş hem tığ örgüsü kullanılmaktadır. Siz hangi konuda başarılı iseniz o örgü yöntemini seçerek örmeye başlayabilirsiniz. Kız bebek şapkalarını süslemek için ise ince tığ işi örgü ile çiçek, yaprak motifleri yapılarak eklenmektedir. Aynı zamanda tığ işi örgü ile fiyonk yapılarak da eklenebilir. Kurdele, ponpon, boncuk, inci, püskül gibi materyalleri kullanarak süsleyebilir, kız bebek şapkasının şıklığına şıklık katabilirsiniz. Sitemizde bulunan birçok model ve örnek arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git