En Yeni Bebek Hırkası Modelleri

En Yeni Bebek Hırkası Modelleri

Soğuk kış günlerinin yaklaşması ile beraber örgü ürünlere olan ihtiyaç da giderek artmaktadır. Kışın bebeklerin soğuk almaması için tercih edilen örgü hırkalar, mevsim geçişlerinde ve soğuk bahar günlerinin de kurtarıcısı olmaktadır. Pamuklu, yumuşak dokulu ipler ile ördüğünüz el örgüsü hırkalar ile bebeğinizin sıcacık bir kış geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz için öreceğiniz hırkanın ipini seçerken çok fazla kalın iplik olmamasına ve yünün azaltılmış olmasına dikkat ediniz. Çok kalın iplik ile örülen hırkalar bebekleri terlettiği için bebeğinizin hasta olmasına sebep olabilir. Bunun için çok kalın olmayan, pamuklu iplikleri tercih ediniz. Alacağınız ipin bebeğinizi çok terletmemesine, kaşıntı ve alerjiye sebep olmamasına dikkat etmelisiniz.

Örgü bebek hırkası modelleri oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Renk renk iplikleri kullanarak birbirinden farklı ve şık hırkalar elde edebilirsiniz. Kadife iplik, sakallı iplik, ebruli iplik veya simli iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak el örgüsü hırkalar elde edebilirsiniz. Erkek ve kız bebekler için ortak olarak kullanan iplik renkleri beyaz, krem, siyah gibi tonlardır. Bu renkleri hem erkek hem de kız bebekler için tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ise erkek bebeklerde daha çok açık mavi, turkuaz, kahve tonların tercih edilmektedir. Kız bebek hırkalarında ise daha çok pembe, kırmızı ve mor gibi canlı renkler kullanılmaktadır.

En yeni örgü bebek hırkası modelleri arasında ise kadife ipliklerin kullanıldığı hırkalar yer almaktadır. Kadife iplikleri tek renk olarak kullanabileceğiniz gibi ebruli şekilde veya birden fazla rengi bir arada kullanarak da tercih edebilirsiniz.

El örgüsü bebek hırkası yapacağınız zaman ister evde isterseniz de dışarı da giymek için kullanabileceğiniz modeller tercih edebilirsiniz. Ancak dışarı için kullanacağınız bebek hırkası modellerinde kapüşonlu olanları tercih ederseniz daha kullanışlı olacaktır. Sadece evde giymek için hırka örecekseniz kapüşonsuz olan bebek hırkası modelleri daha uygun olacaktır. Ördüğünüz el örgüsü bebek hırkalarının şıklığını tamamlamak için ister önden düğme ile isterseniz de fermuar ile birleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra hırkanın renklerinden ponpon veya püskül yaparak da hırkayı süsleyebilirsiniz.

 

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git