En Çok Yaşanan El Sorunları Nelerdir ?

Son yıllarda insanlar işlerine çok fazla vakit ayırmaktadırlar. Bu durumda aslında çalışanların pek fazla suçu yoktur çünkü günümüzde insanlar arasında çok fazla rekabet bulunmaktadır. Rekabet fazla olduğu için insanlar kendilerini daha fazla çalışıyor şekilde göstermek için çok daha fazla ayakta durup daha fazla çalışmaktadır.

İnsanlar bir bakıma düşündüğümüz zaman aslında bu şekilde çalışmaya mecburdur çünkü çok fazla çalışmadıkları takdirde patronları onların yerine eleman bulup onları hemen işten çıkarmaktadırlar. İnsanların işsiz kalması para kazanamamaları demektir ve bu durum da insanlar açısından çok kötüdür. İnsanlar ayakta çok fazla durdukları takdirde ayaklarında çok fazla problem ortaya çıkmaktadır. Ayak sorunları günümüzde insanların en fazla karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. İnsanlar tarafından en çok bilinen sorun düztabanlıktır.

en-cok-yasanan-el-sorunlari-nelerdir

 

Düztaban rahatsızlığında; ayak tabanı dümdüzdür. Normal hasta olmayan bir ayak tabanına baktığımız zaman ayak tabanı bombeli bir yapıya sahiptir. Ayağın bombeli yapıda olmasının çok avantajı vardır. Dikkat ettiğimiz takdirde çok rahat görürüz ki ayağımızın topuk kısmı biraz kemiksi yapıdadır. Kemiksi yapıda olarak vücudumuzun toplam ağırlığının yaptığı baskıyı bu kemikler çok rahat karşılamaktadır.

Düztabanlıkta ise böyle bir durum söz konusu değildir ve ayak bir bütün olarak bu ağırlığı karşılamaya çalışır ve kemiksi yapı tüm ayakta olmadığı için; düztabanlı insanlar çok fazla ayakta durdukları takdirde ayakları çok fazla acır ve büyük problem yaşarlar. 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git