Düz Örgü Kız Bebek Elbisesi (Açıklamalı Anlatım)

Turkuvaz mavi kız çocuğu bebek elbisesi ;

Önemli Bilgi : Elbiseyi bir bütün olarak örmeniz gerekmektedir.

250 ilmek turkuaz iple başlayarak düz örgü örün. 23 cm boyunca düzensiz aralıklarla ve istediğiniz sıra sayısında beyaz ve turkuaz ip renklerini değiştirerek örün. Aynı zamanda 23. Cm’e kadar belli aralıklarla eksiltme yaparak ilmek sayınızı 135’e indirin.

135 ilmekle 4 sıra turkuaz,2 sıra beyaz, 4 sıra turkuaz, 1 sıra beyaz iple örün. Sonraki sırada 3 ilmek düz örün, 3 ilmeği birlikte örün, 3 ilmek düz örün, 3 ilmeği birlikte örün… şeklinde sırayıtamamlayarak ip geçireceğiniz delikleri açmış olun. Sonraki sırada eksilttiğiniz 2’şer ilmekleri şişinize ilmek atarak tekrar arttırın.

orgu-bebek-elbise-modeli12

135 ilmekle 1 sıra beyaz , 24 sıra turkuaz iple düz örgü örün ve kol oyuntusunu açın. Kolu açmak içini sıra başından 9 ilmeği bir seferde kesin. 48 ilmek örün, 18 ilmeği bir seferde kesin. 51 ilmek örüp 9 ilmek daha keserek sırayı bitirin. Kalan ilmeklerle 3 sıra düz örgü örün.

Sonraki sırada kesmiş olduğunuz 18’er ilmeğin yerine şişinize ilmek atarak 21 ‘er ilmek olarak ekleyin. Bundan sonraki 18 sıra boyunca hem eklemiş olduğunuz 21’er ilmeğin sağından ve solundan, hem de sabit kalan ön ve arka parçaların sağından ve solundan her sırada 1’er ilmek eksilterek örün. Toplam boy 44 cm olduğunda tüm ilmekleri bir seferde kapatin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git