Duruşunuzun İfadesi Kaşlar !

Bir bayan için kaşlar vücudumuzun en önemli hattıdır.Seçmiş olduğumuz hatalı bir tercih yüzünden çok sert ya da fazla dramatik bir hava alabilirken, kaş şekline göre olduğunuzdan çok yaşlı ya da genç görünebiliriz. Kaşların cımbız kullanılmadan değiştirilmesi lazer epilasyon ya da kalıcı makyaj denilen yöntemlerle sağlanabilir.

Fakat kaş şekillerinin de mevsimsel modası olduğundan uygulanması pek yaygın değildir. Kaşlarımızı almadan evvel güzelce yıkanarak cilt ağlarından arındırılması gerekmektedir. Daha sonra bol ışık alan bir yere oturulmalı ve görüşün düzgün olduğundan emin olunmalıdır.Kaş şeklinizi değiştirmek istiyor ve buna yeteneğiniz var ise magazin dergilerinden günün modasını öğrenebilirsiniz. Şekil değiştirmek için yeterince deneyiminiz yoksa sadece fazlalıkları temizleyin. Eğer şekillendirmeyi yapamaz iseniz geri dönüşü uzun zaman alabilir.

durusunuzun-ifadesi-kaslar

Kaş Almanın Püf Noktaları Nelerdir ?

Kaşlarınızın görünümünü değiştirmek için fazla yeteneğiniz yok ise. Fazlalıkları temizleyin. Eğer bu işlemi düzgün yapamaz iseniz eski haline elmesi zaman alabilir. İki kaşında düzgün olarak alınabilmesi için gözbebeğini referans almanız gerekir.

Kaşlarınızı bir kaş kalemi ile çizerek işlemi kolaylaştırabilirsiniz.Eğer buda işinizi kolaylaştırmaz ise kaş kemiği referans alınabilir. Kaşlarınızın altındaki tüyleri temizlemek için açılı bir cımbız kullanmanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirirken her defasında sadece bir kaş çekilmelidir.Kaşlarınızın çıktığı noktaya dikkat ederek çekerseniz acınız azalacaktır.Kaş alımı herzaman kaşların ortasından başlanarak kenara  doğru ilerlenmelidir.

Geri dönerek burun hizasına inilmelidir.Gözlerinizin çevresinde kesilmemelidir kaşlarınız.İnce tüyler için profosyonel destek almanız erekmektedir. Bu konuda pratiğiniz yoksa iple almaya çalışmanız alınmayacak yerlerin alınmasına dolayısıyla kötü bir görünüme neden labilir. Alma işlemi sona erince bir parça pamuğa damlatılan bitkisel bir damla yağ ile kaşlar yatıştırılabilir. Kolonya benzeri alkollü maddeler sürülmesi tahrişe neden olabileceğinden önerilmemektedir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git