Cildinizi Dıştan Güzelleştirin

Kışın kullandığımız sobalar kaloriferler havayı kurutur. Soğuk hava fark etmeden de olsa cildimizin nem dengesini bozabilir.Yağlı ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı yoktur gibi bir yanılgıya düşmeyin; yağlı ciltler soğuğa karşı dayanıklı olsalar da korunmaya ihtiyacı vardır. cildinizin dış etkenlerden dolayı zarar görmesini istemiyorsanız cilt tipine uygun nemlendirici kullanmanız gerekmektedir.

Nemlendiricinizi yatmadan önce uygularsanız cildiniz gece boyunca dinlenir ve sabah dinç bir görünüme sahip olur. Yalnız miktarına dikkat edin gerekenden fazla kullanırsanız cildiniz hepsini ememez gözenekleriniz tıkanır.Bir süre sonra yağ bezeleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.Kışın güneşin etkileri azalır ama ultraviyole ışınları saçmaya devam eder.Özellikle karlı havalarda düşük faktörlü krem kullanın. Güneş kremini makyajdan yarım saat önce uygulamanız gerekmektedir.

goz-alti-morluklarindan-kurtlun

Peeling :

Peeling kan dolaşımını hızlandırır ve cildin gerginliğini korumasına yardımcı olur.İhtiyacınıza göre haftada bir veya iki kez peeling yaparsanız daha sağlıklı bir görünüme sahip olursunuz.Ayrıca peeling siyah noktaların görünününün azalmasında etkili bir rol oynar.

 

Soğuk su :

Sıcak su kan dolaşımını, kan damarlarının ve gözeneklerinin genişlemesini aktifleştirir ve nemi buharlaştırır. Yağlı ciltlerde sıcak su kullanılması tavsiye edilmez.Soğuk su tam tersi bir etkiye sahiptir. Gözenekleri ve kan damarlarını daraltır, hücre beslenmesini azaltır, cilt nemi hapseder.Kan dolaşımını hızlandırmak için üç günde bir eriyinceye kadar buz kalıbını cildinizde gezdirmeyi tavsiye ediyoruz.Sıcak bir banyodan sonra ılık su ile duş almak cildinizi güçlendirir. Varis tedavisindede soğuk su tavsiye edilir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git