Cildi Güzelleştiren Yiyecekler

Yiyeceklere geçmeden önce bir içecek var ki her derde deva. Yaş kaç olursa olsun cinsiyeti ne olursa olsun hiç fark etmeden fayda sağlayan içecek şüphesiz ki su. Hiçbir ekstra masraf etmeden hemen ulaşabileceğiniz bu içecek hem cildinize hem de vücudunuza büyük katkı sağlar.   Elinizin altında bulunan yiyeceklerle güzelliğinize güzellik katmak sizin elinizde.

Cildiye ye gidip yan etkisi bulunan ilaçlarla pürüzsüz bir cilt aramak yerine en doğal yollarla bunu yapabilirsiniz. İlk başta cildinizi genç tutan yiyeceklere bakalım.   Yeşil Çay; Önemli hücre koruyucu maddeler içermesi açısından yaşlılığın doğrudan cilt hücrelerine gelmesini önlüyor.   Soya filizi; Cildi doldurur ve gerginliği sağlar.

cildi-guzellestiren-yiyecekler

Ispanak, lahana; B vitaminini içerisinde barındırmasından dolayı bağ dokusunun sıklığını destekler, selülite karşı savaş açar.   Balık; Vücudun ihtiyaç duyduğu ama kendi başına üretemediği doymamış yağ asitlerini balıktan temin etmeniz mümkün.   Sarımsak; Bileşimleri sayesinde lan dolaşımını harekete geçirerek cildi arındırır, bu sayede sağlıklı bir cilt rengi sizin olur.   Tavuk; Güzellik hormonlarını üretmek için ihtiyaç duyulan proteini üretir. Liflerin yenilenmesini sağlar.

Zeytinyağı; Soğuk hali ile sağlıklı yaşam kapılarını açan bu besin erken yaşlanmayı önler ve kırışıklara karşı önlem alır. Doymamış yağ asitleri hücrelerinizi tehlikeden korur.   Yumurta, süt; Bilindiği üzere bu iki mükemmel besin de niacin maddesi içerir. B vitamini depoları hücre yenilenmesi için oldukça önemlidir.   Rezene; Haftada birkaç kez içmek gerekir. Kalsiyum zengini olan bitki ciltte su depolanmasını sağlar ve hücre yeniler.

Avokado; E vitamini açısından geniş bir yeri olan bu meyve serbest radikallere karşı içeriden etki eder.   Elma; Şeker ve ensülin cildi yaşlandırırken elma kan şekerini sabitler ve ensülin iniş çıkışını engeller.

Etiketler:

Cildi Güzelleştiren Yiyecekler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Bayan Hobileri dedi ki:

    Denemek Lazım 🙂 Yeterince güzelim ama

Sayfa başına git