Çiçekli Lif Örgü Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar, evlerimizin olmazsa olmazı liflerimizdir. Kalan ipleri değerlendirmek amaçlı genellikle aklımızda lif yapalım düşüncesi olur. Hediyelik olarak da banyolarınızda misafirleriniz geldiğinde hemen çıkartabilmeniz için rahatlıkla örülen ve değerlendirilmek için kalan iplerinizi yapmanızın şimdi tam zamanı.

Malzemeler

İp

Tığ

Yapılışı

7 zincir çekerek halkamızı oluşturuyoruz. Halkamızın içine 15 sık iğne yapıp 6 zincir çekiyoruz. 1 trabzan atlayıp, 2 li trabzan yapıyoruz.

cicek-lif-1 resmi    cicek-lif-2 resmi

3 zincir çekip 1 sık iğne atlayarak 2li trabzan yapıyoruz.  Bu şekilde toplam 8 tane kafes yapmış oluyoruz. 4 zincirle ikili trabzanın tepesine batıyoruz.

cicek-lif-3 resim    cicek-lif-4 resim

Motifimizi çevirip 6 trabzan yapıyoruz ve bu kısmımızı ip olmadan birleştiriyoruz. Aynı işlemi bu şekilde devam ederek halkamızın etrafındaki yapraklarımızı oluşturuyoruz.

cicek-lif-6 resim

Bu halkamız 8 yapraklı çiçek haline geldikten sonra çiçeğiizin üst kısmına 6 lı zincirle 8 bölüm oluşturuyoruz. Zincirimizin üstüne aralarında 2 zincir olacak şekilde ikili dolgular yapıyoruz.

cicek-lif-7 resim    cicek-lif-8 resim

 

Bu işlemimizi artırarak devam ediyoruz. Ve iki sıra artırarak gittikten sonra artırma yapmadan düz bir şekilde bu işleme devam ediyoruz. Kenarlıklarını da yaparak çiçekli lifimizi tamamlıyoruz.

cicek-lif-9 resim

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git