Bu Atkıyı Yapmak İçin Örgü Bilmeye Gerek Yok

Şiş ve tığ kullanarak yapılan örgü modellerinde çok iyi olmamanıza rağmen hep örgü işi ile yapılan giysilere imrenerek mi bakıyorsunuz. O zaman bu yazı tam size göre. İnternette gezinirken gördüğüm bu atkı modeli gerçekten çok hoş. Ayrıca yapıda çok basittir. Artık siz de tığ ya da şiş kullanmadan sadece elleriniz ve parmaklarınızın yardımı ile örgü işi yapabileceksiniz.

Tığ ya da şiş kullanmadan yapabileceğiniz örgü işimiz çok şık bir atkı olacak. Yazı yarıladığımız şu günlerde son bahar ve kış günleri için şöyle güzel bir atkı hazırlığına girişebilirsiniz. Tığ ya da şiş kullanılmadan yapılan örgü modelleri daha kolay olmakta ve bu aletleri kullanamayan hanımlara da kendi yaptıkları örgü işlerini kullanma şansı sağlıyor.

Eğer şimdiye kadar örgü işleri ile hiç işiniz olmamış olsa bile bu atkı örgü modelini görünce alışkanlıklarınızı değiştirecek ve bu son derece şık atkıya sahip olmak için kolları sıvayacaksınız. Kolları sıvama terimini sadece mecazi anlamda kullanmıyorum, bu modeli gerçekleştirmek için gerçekten kolları sıvamalısınız.
orgu-bilinmeden-yapilabilecek-atki-ornegi-2

İhtiyacımız olan malzemeler istediğiniz renkte ip ve ne makas ne iğne ne de şiş, sadece elleriniz. Elleriniz yardımı ile yapacağınız bu atkı modeli yakınlarınız tarafından da istenecektir. Bu işte ustalaştıktan sonra belki onlara da birer tane örebilirsiniz. Ya da daha iyisi, “balık vermek yerine balık tutmayı öğretmek” felsefesi gereğince onları sitemize yönlendirir ve bu müthiş atkı modelini öğrenmelerini sağlayabilirsiniz.

Atkıyı nasıl öreceğinizi aşağıda paylaşacağımız youtube video linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Gerçekten yapımı çok kolaydır. Biraz sabır ve biraz emekle kendi renklerinizi seçerek kendinize özgü çok şık bir atkıya sahip olabilirsiniz.

Daha birçok örgü modelleri sitemizde bulabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git