Boyun Bakımı İçin İpuçları

Boynunuzu çalışma masası üzerine eğmeğin. Başınızı düz tutmak için masaya biraz daha yaklaşın ve boynunuzu dik tutmayı alışkanlık haline getirin.Boyun, yüz ve cildinizdeki renk farklılıklarını ortadan kaldırmak için limon zerdeçal ile yapacağınız macunu cildinize uygulayabilirsiniz.

Ayran, yağlı cilde sahip olanlar için müthiş bir boyun temizleyicisidir.Güneş banyosu öncesinde boynunuz için tedbirler almalısınız. Geniş kenarlı şapkalar giyin ve yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmaya özen gösteriniz.

Başınızı aşağıda tutmak yerine her zaman kaldırın çeneniz daima yukarıda olsun.Bir şeyi kaldırırken boynunuzu aşırı zorlamaktan kaçının.Parfümü boynunuzun her zaman aynı yerine sürerseniz cildiniz üzerinde renk değişimine sebep olacaktır.

Bergamut içerikli losyon ve kolonyaları boynunuzda kullanmayın çünkü bergamut alkolle karıştığı zaman boyunda lekelere sebep olabilir.Alkol ve sigara, suyu az tüketmek, solaryum, aşırı kilo kaybı boynu hızla yaşlandırır. İyi ve düzenli beslenme ve kimya sallardan uzak bir yaşam ise  boynunuzun dostudur.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git