Bindallı Nedir ? Bindallı Modelleri

Türk geleneklerinin vazgeçilmez öğesi bindallılar.Geçmişte çok yaygın kullanılan bindallı modelleri, özellikle 2011 yılından itibaren aktif olarak kullanılmaya başlandı ve yayılması çok hızlı oldu. Bindallı modelleri türk motiflerini içerisinde barındırmasıyla birlikte renkleri ve çizgileri açısından oldukça şık kıyafetlerdir.

Tabi bu durum kadınların ilgisini kısa zamanda çekmeyi başardı ve hemen hemen her kına gecesinde tercih edilmeye başlandı.Genelde kırmızı renkte ve şalvar kullanılan bindallı modelleri son yıllarda tasarımcıların bu yöne eğilmesiyle birlikte değişik ve estetik görünümlü bindallılar türemeye devam ediyor.

Gelinlik ve abiye modellerinin bulunduğu bir çok mağazada bindallı modelleriyle karşılaşmanız mümkün. İstanbul da bindallı modeli arıyorsanız öncelikle eminönü ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer ankarada bindallı modelleri arıyorsanız Ulus Anafartalar Çarşısına gitmeyi unutmayın.

Son yıllarda gelin adayları ile birlikte gelinin yakın arkadaşları da bu modelleri giymeyi ihmal etmiyor. Bindallı giymeyi tercih ettiyseniz altına pabuç veya topuklu ayakkabı ile birlikte bütünleştirip çok şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Farklı renk alternatifinden tutunda değişik çizgilerde bindallı modeli arasından bir seçim yapabilirsiniz.
Bizde size yardımcı olmak adına bindallı modelleri fotoğraflarını aşağıda sıraladık.

Bindallının en çok tercih edilen rengi kırmızıdır. Kırmızı üzerine sarı yaldızlı işlemeler geleneksel Türk motiflerini yansıtmaktadır. Bindallılar genelde 2 ya da üç parça olarak tasarlanır. Şalvar şeklinde alt kıyafetinin üzerine bluz ve onun üzerine kaftan giyilir. Bu özel kıyafet geline o gece ayrı bir hava katmaktadır. 2013 Bindallı Modelleri özellikle renkleri açısından zenginleşmiştir. Kırmızı en çok tercih edilen geleneksek renk olsa da üreticiler farklı renklerde bindallıları da gelinlerin beğenisine sunmak için hazırlamışlardır.

Farklı olmayı seven gelinler bordo, yeşil, mor, lacivert ve pembe tonlarında hazırlanmış bindallı modellerini kaçırmamalılardır. 2013 Bindallı Modellerinde bindallıyı tamamlayan eksesuarlara da önem verilmiştir. Özellikle gelin başına takılan bindallı renginde süslü taşlar gelinin havasını değiştirmektedir. Bu aksesuarla Osmanlı izleri daha çok hissedilir hale geliyor.

Geline kına yakıldıktan eline eldiven geçirmek yerine kırmızı kumaştan lastikli gül koymak moda haline geldi. 2013 Bindallı Modasını takip ederken bunlar da atlanmaması gereken noktalardır. Bu aksesuarlar bindallıyla takım ürünlerdir. Bindallıyı tamamlayıcı topuklu, işlemeli ayakkabılar da bu yıl oldukça moda haline geldi.

Bindallılarda daha çok kadife ya da atlas kumaş kullanılır. Üzerinde sim ile çiçek, yaprak, dal vb işlemeler olan bindallılar göze oldukça hoş görünmektedir. Gelinlerin bu mutlu gününde kendilerini güzel ve özel hissetmeleri gerekir. Bindallı bu açıdan özellikle manevi anlamda gelinler için özel bir kıyafettir.

 

Farklı Ve Değişik Bindallı Modelleri

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git