Bel Kuşağı Yapımı

Çok basit ve şık bir bel kuşağı projesiyle karşınızdayız. Bele bağlanan kuşaklara takıntılı derecede hasta olan bir arkadaşım var. Mutlaka hemen her elbisesinin üzerinde rengârenk kuşaklar olur. Çok da yakıştığını itiraf etmeliyim. Bel kuşakları sayesinde son derece sıradan elbiseleri bile çok güzel şık duran elbiselere dönüştürme şansınız var. Biz de sizlere çok şık bel kuşakları hazırlayabileceğiniz bir yöntem göstereceğiz. Çok az bir eforla elbisenizin ve sizin havanızı değiştirecek, eski elbiselerinize bile bambaşka havalar katacak çok şık bir bel kuşağı hazırlamaya hazır mısınız?

bel-kusagı1

bel-kusagı2 bel-kusagı3

İlk ihtiyacımız olan şey kuşağımızı oluşturacak bir kumaş. Pamuk içeriği yüksek kaliteli bir kumaş olmasını öneriyorum. Çünkü bu kuşak elbisenizin havasını tamamen değiştirerek göz alıcı bir görünüm kazanmanızı sağlayacak. Siz birlikte kullanmak istediğiniz elbisenin rengini de göz önüne alarak dilediğiniz bir rengi seçin. Bizim sizlere anlatacağımız model sarı renkte olacak. Hatta daha renkli ve hareketli bir kuşak istiyorsanız, karışık renkli desenli kumaşları da kullanabilirsiniz.

bel-kusagı4 bel-kusagı5

Bel çevrenize göre kumaşın uzunluğunu belirleyin. Genişliği 12 – 13 cm arası olsun. Uzunluğu da bel çevrenizin uzunluğundan 5 – 6 cm daha uzun olabilir. Kumaşı iki tarafından kıvırarak resimlerde de görebileceğiniz şekilde dikin. Kumaşla aynı kalınlıkta iki küçük parça kesin. Bu parçalar kumaşınızın düğüm bölgelerin oluşturacak. Bir de bu düğüm bölgelerini birleştireceğiniz oldukça küçük bir parça kumaş kesin. Kestiğiniz bu bütün kumaşları uzun kuşak kumaşı gibi birbirlerine kıvırarak dikin.

bel-kusagı6 bel-kusagı7

Kumaş düğümlerini birleştirmek için oluşturduğunuz parçayı ve düğümleri resimlerden de göreceğiniz gibi birbirlerine ve uzun kuşak kumaşına dikin. Tüm bu işlemlerden önce kumaş parçalarını güzelce ütülemeniz daha rahat çalışmanızı sağlayacaktır. Gördüğünüz gibi kuşak yapımı işlemi çok kolay. Çeşitli renkte kuşaklar yaparak giyiminizi renklendirebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git