Bayanlarda Erken Yaşlanmanın Sebepleri

“Arkadaşlar, dünya üzerinde yaşam sürdürmek hepimizin korkulu rüyası, günler geçtikçe cildimiz yıpranacak ve kırışacak.Ama bunu en aza indirmenin bir çok yolu olduğunu biliyor musunuz. Bunların neler olduğuna bakacak olur isek bu makalemizi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.”

Günümüz şartlarında alkol ve eğlencede sınır tanımıyoruz kimi zaman alkol kullanımı bunların başında geliyor ne kadar çok içerseniz cildiniz okadar çok yıpranıyor. Alkol yüzde şişmeye sebep oluyor; bir çok kişi bunun farkına vararak alkolden uzak durmaya çalışıp bu kötü alışkanlığını geride bırakıyor. Sizce bugün çok mu geç ? Evet alkol uykusuzluğa veya çok uykuya zemin hazırlıyor.
Çok uyuduğumuzda ve az uyuduğumuzda da cildimiz kuruyor ve kırışıyor. Elbette bu kesinlikle adil değil !

Nemsizlik ve sigara kullanımı bunlarda cildimizde yaşlanmaya ve kırışma da en önemli faktörlerden bazıları evet sigara bize doyumsuz bir haz veriyor ama aması var işte dişlerimiz sararıyor ciğerlerimiz biraz daha siyahlaşıyor ve bunların hepsi yüzümüze cildimize dişlerimize yansıyor aynada farketmiş olmalısınız ? Kuru cilt  en kötü cilt şeklidir. Çabuk çatlamaya ve kırışıklığa sebep vermektedir.Bu yüzden bol sıvı tüketip tenimizi nemli tutmaya ihtiyacımız var.

Bahar yaklaşıyor ; şimdi buda ne demek diyen olabilir.İlkbahar gelmesiyle beraber güneşin sıcak ışınları cildimize vurmaya başlayacak bunu kim istemez değil mi ? Fakat güneş ışınlarından kendimizi korumalı deniz mevsiminde sağlıklı güneş kremleri kullanmalıyız. Bu sayede cildimizi daha parlak daha bakımlı hale getirebilir ve yaşlanmayı geciktirebiliriz.

Evet arkadaşlar bunları belki hepimiz biliyorduk ama tekrar bu makalem ile hatırlatmak istedim sizlere, bunlar sadece belli başlıları saymakla bitmez yerçekimi, genler, yatış pozisyonumuz, mimik hareketlerimiz, hepsi birer etken en önemlisi ve çağımızın illeti olarak belirteceğim STRES bunların en başında gelenleridir. Bayansınız o zaman biraz geçekçi olmalıyız. Evet yaşam zor stres herkes de var fakat ne kadar çok stres o kadar çok kırışık ve bozuk bir cilt demek olduğunu biliyor musunuz. Stresi tamamen hayatımızdan çıkaramayız ama olabildiğince uzaklaştırabiliriz.

Hepinize stressiz sağlık ve mutlu bir hayat diliyorum.
Yazar
Sevil BOZKURT DEMİRCİ

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git