Bayanlara Güzellik Maskeleri

Evet bayanlar güzel bir ten rengi ve güzel bir cilde sahip olmak için güzellik maskelerinden yararlanmalısınız. Cilt bakımınıza her zaman, aktif olan bitki özleri­nin cildinize daha iyi işlemesi için gözenekleri te­mizleyen bir buhar banyosuyla başlayın. Örneğin bunu kaynak suda demlenmiş ıhlamur, biberiye ısırgan otu ya da kekikle yapabilirsiniz. Çanağın içine herhangi birinden bir tutam atmanız yeterli­dir.  Bu yararlı buharın birkaç dakika cildinize iş­lemesini sağlayın.

Daha sonra evinizin en sakin odasında uzanarak yüzünüze ve boynunuza güzellik maskesini sü­rün. Maskeyi yüzünüzde on beş dakika tuttuktan sonra yüzünüzü arı suyla veya gülsuyuyla silin.

Bitkilerden bir güzellik maskesi yapmak için ta­ze, canlı bir avuç bitkiyi, bir çanak taze krema içinde ezin. Cildiniz kuru ise bir yumurta sarısı, yağlı ise beyazıyla karıştırın.

Bunları doğal olarak yetişmiş meyvelerden seçe­bilirsiniz: Ananas, limon, ayva, çilek, kavun, kar­puz, elma, üzüm en yararlılarıdır. Bunları mevsimlerinin doğal akışına göre uygulayın. Sonba­har maskeniz üzüm ve elmadan olsun. Ve aynı an­da kullandığınız meyvenin suyunu da için.

Bunu sebzeler için de kullanın: Havuç, lahana, salatalık, patates, tere, radika, balkabağı.

Aynı şekilde şifalı yabani bitkilerden de yararla­nabilirsiniz: öküzgözü, dulavratotu, aslan kuyru­ğu, hodan, gelincik, kuşburnu, hatmi çiçeği, ebe­gümeci, kılıç otu, yabani kekik, aptesbozanotu, kekik, menekşe ve diğerleri…

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git