Bayan Örgü Etek Modelleri ve Yapılışı

Hanımların en büyük zevki olan örgü modelleri sınır tanımıyor. Dışarıda görülen ve beğenilen bir etek hanımlar için hemen örülmesi gereken örgülerden biri. 2013′te bildiğiniz üzere örgü oldukça moda ve örgünün her tipini kullanabilirsiniz.

Bunların başında kışlık örgü etekler geliyor. El emeği eteğinizi kısa sürede örebilir ve rahatlıkla da kullanabilirsiniz. Örgünün en büyük avantajı şüphesiz ki dışarıda görülen bir giysinin kendi bedeninize uygun olarak örülebilmesi ve yine kendi zevkinize uygun olarak ufak değişiklikler yapılabilmesidir.

Bu yüzden sizlere bayan örgü etek modellerinden oluşan bir galeri oluşturduk, umarım hoşunuza giden etek modelini size hitap eden örneği bulabilirsiniz. Unutmadan galerimiz içinde hem genç bayanlara hemde orta yaşta hanımlara hitap edecek bayan örgü etek modelleri mevcuttur.

 

Tığ İşi Örgü Etek Modelleri ve Yapılışı

 

Örgü etek modellerini dilediğiniz gibi uzun ya da kısa olarak örebilirsiniz. Eğer seyrek bir örgü etek modeli tercih ettiyseniz veya delikli bir örgü motifi varsa elinizde ve bunu eteğe uyarlamak istiyorsanız yapacağınız tek şey örgü eteğinizin altına uygun renkte bir de astar geçirmek olacaktır hanımlar.

Etek Nasıl Örülür ?

Etek örmek için öncelikle belinizi ölçün ve düz örgü olarak örmeye başlayın. Belinizin ölçüsü çok önemlidir. Bel kısmınız kalçaya kadar oturacak şekilde düz örgü örün. Ardından pileli bir etek için dört ters dört düz örerek etek kısmına geçin. Eğer daha kalın pileler istiyorsanız 7 ters 7 düz olarak da örebilirsiniz. Etek dilediğiniz uzunluğa ulaştıktan sonra kesin ve eteği iki ucundan birleştirerek dikin.

Bel kısmına zincir örüp takabileceğiniz gibi kalın bel lastiği de dikebilirsiniz veya içinden bir lastik de geçirebilirsiniz. Bu örgünün sonunda pileli etek elde edeceksiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git