Basit Kartvizitlik Yapımı

Cüzdan içinde kartvizit taşımak her zaman sıkıntı olmuştur. Hele bir de işiniz gereği sürekli birilerinden kartvizit almak ya da birilerine kendi kartvizitinizi vermek zorundaysanız. Bu durumlarda cüzdanınız iyice kabarır ve taşımakta zorluk çekersiniz. Cüzdan bu nedenle erkenden yıpranır. İnsanların bu ihtiycaı görülerek hazır kartvizitlikler üretilmiş. Ancak bunlar genelde son derece ruhsuz ve kalitesiz işlerle üretilmiş. Size göstereceğimiz yöntem ile kendi kartvizitliğinizi oluşturabilirsiniz. Kartvizitlik yapımı oldukça kolaydır. Hatta şunu söyleyebilirim basit kartvizitlik yapımı, kendin yap projeleri içindeki, yapımı en kolay eşyalardan biridir.

Basit kartvizitlik yapımı için ihtiyacımız olan malzemeleri çok kolay bir şekilde temin edebiliriz. İhtiyaç duyacağımız malzemeleri sıralayalım;

  • Sert bir kumaş parçası, deri ya da süet iş görecektir.
  • Aldığınız ser kumaşla uyumlu renklerde bir kumaş parçası. Desenli olabilir.
  • Yapacağınız kartvizitlik için ufak bir çıtçıt
  • Dikiş aşamasına yardımcı klipsler
  • Dikiş ipi ve dikiş makinesi

Kartvizitlik Yapımı1

Önce kartvizitliğimizin tabanını oluşturacak sert kumaşımızdan büyük dikdörtgen bir parça keselim. Resimlerden takip edebilirsiniz.

Daha sonra resimlerden de görebileceğiniz gibi desenli daha ince kumaştan kartvizitliğimizin ceplerini oluşturacak iki parça keselim. Bu kestiğimiz iki parçayı birbirine simetrik olarak büyük kumaşın iki yanına klipsler yardımı ile tutturalım. Kesilen kumaşların boylarını iyi ayarlayın. Birbirlerine eşit olsunlar. Dikilince de kartvizitleri koyabileceğiniz derinliğe sahip olmalılar. Tutturduğumuz iki parçayı dikelim.

Kartvizitlik Yapımı2

Daha sonra ortadan kartvizitliğimizi katlayalım. İşte kartvizitlik yapımı bu kadar kolaydır.

Kartvizitlik Yapımı3

Kartvizitliğin dış yüzü süslemek için değişik şeylerde kullanabilirsiniz. Kartvizitliğin dış yüzeyine şık desende ince bir kumaş dikebilirsiniz, ya da hoş bir resim yapıştırabilirsiniz.

Kartvizitlik Yapımı4

Eğer yetenekliyseniz kumaş boyası ile kendiniz bir resim de çizebilirsiniz.

Kartvizitlik Yapımı5

Kartvizitliğinizi yaparken dilediğiniz birbirine yakılan renkleri kullanın. Başka bir kendin yap çalışmasında görüşmek dileğiyle…

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git