Babet Çorap Modeli Anlatımlı

Çok harika bir babet çorap modelini paylaşıyorum.Kolay derecede bir patik çorap 5 numaralı şiş ile örebilirsiniz.Örgü örererken haraşo tekniğini kullanınız sonbahar ve kış aylarında severek kullanabileceğinizi düşünüyorum.
Örülmesine gelirsek 6 ilmek haraşo ile başlayın sağdan ve soldan arttırma yaparak 14 ilmeğe ulaşın. 15 sıra ördükten sonra sağdan ve soldan 1’er ilmek eksiltin. 20. sırada 1’er ilmek arttırın. 35. Sıraya kadar örün ve her 2 yandan 1’er ilmek eksilterek 6 ilmek kalıncaya kadar örün ve bitirin. Sonra 77 ilmekle düz örgü başlayın 2. Sırada 43 ilmek örün, geri dönüp 9 ilmeği tekrar örün, tekrar geri dönüp 9 ilmeği 1 kez daha örüp sonra diğer 34 ilmeği örün.
corap-babet-modeli

1 sıra sonra 2 kez daha aynı işlemi tekrarlayın. 5.sırada ilk 15 ilmeği örüp geri dönün ve aynı 15 ilmeği tekrar örün. Sıra başından bağlayarak bütün ilmekleri örerken önde 1 kez daha  9 ilmeği 2 kere gidip gelip örün. Sıra sonuna geldiğinizde 15 ilmeği örüp, geri gönüp 15 ilmeği tekrar örün.  Son sırada ilmekleri keserken öndeki 9 ilmeği 2 ilmeğin içinden 2 ilmek geçirerek kesme işlemi yapın bitirin ve dikin. Haraşo parça ile birleştirin .İpini satın almak isterseniz burada mevcuttur.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git