Anlatımlı Kolay Örgü Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar bu örneğimi öncelikle kafadan örgü modeli çıkarmak isterken harika bir model ortaya çıktı. Hepinizin rahatlıkla örebileceği gerçekten çok basit bir örnek paylaşacağım sizlerle. Ben yapamam diyen bile emin olun çok kolay şekilde zevk alarak örecektir. Hanımlar kendi becerilerinizle uygulayabileceğiniz harika örnekler çıkartabilirsiniz. Bu örneğimizle istediğiniz her modelde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

Şiş

ip

Yapımı

Öncelikle herzamanki gibi ilmeklerimizi atarak başlıyoruz. 1 ters, 3 düz, 1 dola bir ilmeği örmeden al, 2 imeği soldan sağa birlikte ör. Ve örmeden aldığım ilmeğin üzerinden geçiriyoruz. Tekrar 1 dola, 3 düz, 2 ters, 3 düz, yine 1 dola örmeden al 2 taneyi birlikte ör. örmeden aldığını üstünden geçir.

kolay örgümodeli 1 resmi

İkinci sıramızda 1 düz, 9 ters örüyoruz. 2 düz, 9 ters örüyoruz. 1 ters, 1 düz, 2 ilmeği soldan sağa ikisini bir örüyoruz. 1 dola, 3 düz yapıyoruz. Tekrar 1 dola ters ilmeği düze çevirip 2 ilmek birden düz örüyoruz. 1 düz, 2 ilmek ters, 1 düz, 2 ilmek yine birlikte soldan sağa örüp, 1 dola ve 3 ilmek düz örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz.

kolay örgümodeli 2 resmi    kolay örgümodeli 3 resmi

Dördüncü sıramızda 2 düz, 9 ters olarak sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Örneğimiz 4 sıradan oluşuyor. Tekrardan başa dönerek devam ediyoruz.

kolay örgümodeli 4 resmi

Sevgili hanımlar bu modelle ince iplerle yazlık askılılar bile yapabilirsiniz. Kolay gelsin…

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git